Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok a nitrit mint az akvámban,...

Sok a nitrit mint az akvámban, szaporodik a fonalas alga, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A szűrőt ha nagyon lucskos az akváriumban tisztítom, mióta rossz a viz teszterrel és bacikulturaval kezelem vizcsere után.

Vizet 2 naponta 20%ot cserélek.


2022. márc. 14. 08:36
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“A szűrőt ha nagyon lucskos az akváriumban tisztítom”


Mármint az akváriumból vett vízben tisztítod. Nem az akváriumba, vissza bele a mocskot. Ugye? (tudom, hülye kérdés, nem hülyének nézlek csak megakadt a szemem a megfogalmazáson)


Írj le mindent az akváriumról, pl: mekkora, milyen szűrés, halak száma pontosan fajonként, növényzet, növénytáp (ha van) mikor mennyi, vízkeménység, vízcserék normál esetben is 2 naponta 20% vagy csak mostanában? Stb-stb. Még ami eszedbe jut írd le.

Illetve teszteld le a csapvizet/ cserevizet is, nem-e azzal van a baj.

2022. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig 3 naponta volt 20%os vízcsere. A kiszívott vízben szoktam óvatosan, de tényleg óvatosan kicsit megmosni, azt is ritkán hogy ne sértsem meg a baktérium kultúrát a szűrőben.


60literes, 3 algaevő(szintúgy tudom hogy kicsi), 2 vitorlás (most már tudom hogy kicsi nekik), 8 guppi(talán)3(neonhal), sera florena növénytápot kap, a vízhez megfelelő mennyiséget. A csere vizet mindig víz kondícionáloval kezelem, majd 2 nap múlva rakom bele. Sera nitrivec bacikulturaval cserélek vizet. (Termeszetesen a csere után rakom bele ezeket)

Leteszteltem a belemenő vizet, enyhén nitrites.


Mivel szettbe vettük így azt hiszem a benne lévő szűrő sunsun márkájú talán.

2022. márc. 14. 15:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Halak fajtájában nem vagyok biztos, sajnos én akkor vettem át, amikor már elszaporodott az alga.. vagyis mivel nekem volt már akvám, ami 3 évig ment, végig hibátlanul ezért most a család rámbizta.
2022. márc. 14. 15:55
 4/5 A kérdező kommentje:

Decemberben indult az akva.

Apósom 5 vitorlásssal, 4 algaevő, 8 molly.


Előbb elnéztem, 8 molly van benne, nem guppy. Régóta nem foglalkoztam vele.

Utána szóltam, hogy sok a hal, kevés a szűrés, kicsi a tér.

Úgyhogy jelenleg 3 algaevő, 2 vitorlás, 8 molly, 3 neon van benne.

2022. márc. 14. 16:00
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Így látva a halak mennyiségét s fajait már értem miért indokolt a gyakori vízcsere. Viszont jók a sejtéseid s sajnos ennyi s ilyen hal nem tartható ekkora helyen. Ráadásul ha jól értem szetted van tehát a technika mint például a szűrés eleve gyenge. Valószínüleg 6-8 hím guppinál (guppi, nem molly) többet nem is bírna el biztonságosan. Először a halállománnyal kell kezdeni valamit mert hiába vennél 60 literesbe való szűrőt és hiába oldanád meg a csapvizedet a probléma visszajönne.

Algaevő (gondolom anci/ ancistrus), molly de még a neon is 100 liter körül tartható, vitorlás meg inkább 2-300 liter körül. Ezek mind együtt, megfelelő létszámban meg pláne 300 liter körül életképesek.

Szóval ajándékozd el mindet, majd ha megoldódtak az egyéb problémák akkor max 6-8 hím guppit tarts ekkora helyen ilyen technikával (bár jobb technikával sincs sokkal több lehetőséged ekkora helyen).


Rákerestem erre a Sera Florena tápra. Hát nem a legjobb táp. Ár-érték arányban jobb lenne akkor már Easy Life vagy TF tápok, azokban még tudni is ,hogy miből mennyit raknak. Viszont az ,hogy milyen s mennyi tápot kell adagolni az a tartandó növényektől (fajtáitól és mennyiségétől) függ. Viszont a növényzetről nem írtál.


Ráadásul a fény mennyisége s minősége alapjaiban határozza meg a dolgokat. Arról sem írtál de mivel szetted van ezért gondolom gyenge a fény. Ha gyenge a fény akkor gyenge a fotoszintetizálás amit a fényigényes, gyors növésű növények általában nem bírnak. Ami megél szettes fény alatt* az meg rendszerint lassú növekedésű s emiatt lassan veszi fel a tápanyagokat. Tehát lehet ,hogy külön tápozás nélkül, pusztán a halak szennyezésén megélne.


*pl: anubias fajok, mohák, páfrányok, egyes cryptocoryne- és echinodorus-fajok, pár igénytelenebb hínárszerű (pl: indiai vízicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár stb) és lebegő növények (pl: békalencse, kagylótutaj)


A vízelőkészítő jó ha van (az is pontosan micsoda s mit tud?), viszont baktériumkultúrát nem kell adagolni. A lényeg a szűrőben s a talajban megtelepedő baktériumok, a vízben szinte elhanyagolható mennyiség van ezért mondhatni felesleges minden vízcserénél adagolni.


Azt írtam megnézted a csapvizet s kicsit nitrites. Mennyi az a kicsi? Határértéken belül van? Mivel mérted?


Illetve ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!