Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha tényleg elszáll az áram...

Ha tényleg elszáll az áram ára ahogy ilyesztegetnek minket, akkor elgondolkodtok az akvárium ideiglenes vagy végleges leállításán?

Figyelt kérdés
Egy elég nagy , 243 literes akváriumom van, amibe az évek folyamán sok pénzt öltem. Ráéadásul növényes, így a havi villanyszámlája is, olyan 5 ezer forint körül mozog, tetőzi a dolgot, hogy a DIY LED világítás sem jött be annyira, így vissza kellene építeni fénycsövesre a lámpát, vagy venni egy gyárit, de nemigazán költenék rá ujabb 70 ezret ha tényleg megugrik a villanyszámlám , ami így sem túl kevés. Ti, hogy vagytok ezzel? Elgondolkodtatok, hogy leállítjátok ha tényleg bekövetkezik? Több mint 10 éve van meg, és annyira nemszívesen állítom le, de manapság már időm és kedvem sincs foglalkozni vele.
2022. márc. 16. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha se idod, se kedved hozza, akkor allitsd le. Csak a villanyszamla miatt en nem allitanam le, mert halaim vannak, hova tennem oket?
2022. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meguntad a hobbidat van ilyen, nem kell ráfogni a nyuszira. Ha idő s kedv nincs akkor számold föl, ha nem lesz pénzed a villanyt fizetni akkor is. Ez utóbbi még nem jött el, az előbbi már igen, nincs itt sok kérdés lásd be. Fb-os akvaristacsopiban vagy Marketplacén kiárulhatod az utolsó szál növényig, van rá kereslet.
2022. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem az, amit feltettél, hanem egész más.

Ha tényleg szereted az akváriumot fenntartani, akkor az áremelés nem okoz annyira gondot, a különbséget máshol simán meg lehet spórolni. A legtöbb háztartásban rengeteg egyéb hely van, ahol fölöslegesen fogy áram, és egyszerüen meg lehetne oldani kis odafigyeléssel, hogy jólva kevesebb fogyjon.

Ha meg meguntad az egészet, akkor építsd le, de ne az áramszámlával takarózz, hanem vállald fel.

2022. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy meguntam, mert egy időben élveztem, hogy magam csináltam hozzá a bútort, lámpát, egy Omron Zen kapcsolgatja az egészet, automatán tápoz, vízcsere is egyszerű, mert becsöveztem az RO szűrőig, végigvésve a nappalit, sőt még a tápokat is magam keverem hozzá porokból, csak valahogy sosem sikerült igazán ,minimális algával üzemeltetni, de nem adtam fel, mert mégiscsak a lakás dísze, meg nélküle az ebédlő elég sötét lenne. Csak most egyedül nehéz a házat meg magamat is fenntartani, folyamatos műszak mellett. Erre meg most ilyesztegenek a villanyal.
2022. márc. 16. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek veszteség lenne egy kreatív ember kapitulációja. Ha majd aktuális lesz, pihentesd a nagy energiapazarló de könnyen kezelhető rendszert és indíts el egy labilis, mini energiatakarékost. Azon felülkerekedve a visszatérés után sokkal kevesebb rezsivel fog ketyegni és az algákat is keresgélni kell.
2022. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, mert szeretem. Max a sok nevelő akvától szabadulnék meg, és hagynám csak a nagyot.

Amúgy se tudnám kinek eladni. Sok drága L-es harcsám van. Miskolc közelében lakok. Helyi akvarista csoportokban csak az ingyen cuccokért kapkodnak. Ha valaki akár 1 sört kér a halaiért, vagy nem viszi őket házhoz akkor habzik a szájuk.

2022. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Ez nem csak arrafelé van, hanem szerintem országosan. Én évekkel ezelőtt, a 2 hónapos Eheim 2080-as szűrőmet nem tudtam eladni 30 ezerrel olcsóbban. Akkor volt 100 ezer egy ilyen, egy valaki 50-et ajánlott érte, így inkább megtartottam.

Persze az ingyenes cuccokra nekem is ugrottak, az a röhelyes, hogy pestiek, de azok arra nem voltak képesek, hogy megnézzék, Várpalota nem a fővárosban van, és ilyen mindig van, ha hírdetek, nem is értem, hogy lehet ezt hinni?

2022. márc. 17. 19:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ismét aktuális a dolog :(, és ugyan egyedül élek, de így is átlépem a 210kWh-os határt, így muszáj lesz leállítani. Ti hogy vagytok ezzel?
2022. júl. 14. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy. Ha muszáj akkor állítsd le, te döntöd el. Ne mi befolyásoljunk.
2022. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1.-Ha egyedül élsz főleg nem hagyhatod abba pszichés okok miatt. 2.-A fénycsöveket felejtsd el, idejük lejárt. Nekem csak olcsó ledjeim vannak tökéletesen elégedett vagyok vele. Mindenféle különleges vízi orchideám persze nincsen de a vízi petrezselyemtől a valisneriáig, az anubiastól a átokhínárig mindnek megfelel. A fényhez illeszkedő tápozás (esetemben kizárólagosan biológiai) sokkal eredményesebb mint egy spektrum perfekt fényágyú összepancsolt akkumlátorvízzel. Én előrelátó voltam és befektettem egy mini napelemrendszerbe, azt hittem 5-év alatt fog megtérülni de már látom hogy még az idén.
2022. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!