Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium vizének lágyítását...

Zöldfülű Törpe kérdése:

Akvárium vizének lágyítását hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Először is tudnotok kell, hogy az akvárium már 2 hete megy, kövekkel, fákkal, homokkal, aktív talajjal, világítás nélkül (darkstart). Csapvízzel töltöttem fel, Gh 13nk, Kh 23nk.

A talajnak köszönhetően a Gh 3 a Kh 7 jelenleg. Ezt szeretném megfordítani.


1. verzió: a darkstart még 2 hétig tart. Ez alatt az idő alatt 2-3 naponta cserélnék kisebb mennyiségű vizet a célértékre bekevert vízzel.

2. verzió: a darkstart letelte után, mivel úgyis leengedem a víz kb. 90%-át a növények beültetéséhez, már nem csapvízzel tölteném fel, hanem fele csapvízzel, fele a célértékre bekevert vízzel, majd csak a heti 30%-os vízcseréket csinálnám bekevert vízzel.


Vagy egyéb ötlet?

Előre is köszi.



2022. márc. 25. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Én vettem RO szűrőt és meg van oldva a vízlágyítás, és még a kocsimosás is :D
2022. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Azt elhiszem, hogy szeretnéd megfordítani, csak ez simán a lágyítástól nem fog megfordulni, ennél kicsit komplikáltabb a helyzet.

Ez az alap:

https://www.youtube.com/watch?v=VNJlGXS53iE

ez meg ami bonyolítja

https://www.youtube.com/watch?v=10RekTns3hc


https://www.youtube.com/watch?v=tJx45anV734

2022. márc. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a kérdés nem teljesen tiszta, de erre való a leírás...


Nem az a kérdés, hogy lágyvízzel lágyítsak-e. Ezen túl vagyok, köszi.


Nem az a kérdés, hogy mi az a szikes víz, ezen is túl vagyok, köszi.


Magának a célértékre való beállítás a folyamatának a mikéntje érdekelne.

Mivel mindenhol csak annyit olvasni/hallani hogy "fokozatosan" illetve "a cserevizet állítsuk be a kívánt értékre".


Tehát azt kérdezem, hogy az én helyemben ki hogy oldaná meg a fokozatosságot: gyakori kis mennyiségű cserékkel még a növények előtt, vagy ritkábban nagyobb cserékkel a növények beültetése után? Esetleg más ötletet is szívesen fogadok, amennyiben valakinek van tapasztalata, esetleg járt már hasonló cipőben.


Köszönöm.

2022. márc. 26. 06:37
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szia Törpe! Mostanában ritkán láttalak :D

Én lehet úgy csinálnám ,hogy ha nincs benne se növény se állat akkor ritkán nagyobb vízcserével. Úgy hamarább megy a kívánt érték elérése.

Szerencsésebb esetben eleve olyan vízzel foglalkoznék amik megfelelnek a terveimnek.


Ha már van benne bármi ami él s szeretném ,hogy éljen is* akkor biztonságosabbnak érzem a kisléptékű vízcseréket.


*a szűrőbacikat kivéve. Csak miattuk nem gondolnám túl a dolgot, amúgy is adok nekik elég időt a felszaporodáshoz ha esetleg a hírtelen nagymértékű vízérték változás ártana nekik.

2022. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia, Teve!

Köszönöm szépen 😊

Igen, azt nem írtam, hogy postakürtök már vannak benne. Takarítják a fát.


Én először nem is akartam a kívánt értékre való beállítással, csak amikor már letelt a darkstart. Viszont 2 tényező közbeszólt, amivel eddig nem számoltam.

Az egyik, hogy alapból nem aktív talajjal terveztem. De mivel végül is csak az lett beletéve, így tulajdonképpen a vízen már lágy, habár szikes. Úgyhogy már csak meg kellene fordítanom a Gh/Kh arányt, ami remélhetőleg a csiguszokat már nem fogja annyira megviselni, mintha betonkemény csapvízről szeretnék lágyítani.

A másik ok, amiért úgy gondolnám most érdemes lenne elkezdeni megfordítani az arányt, hogy mire a növények belekerülnek, már jó lesz a víz.

Eddig heti egyszer 30% csere volt a terv, de akkor ezt felemelem heti kétszer 20 százalékra. Aztán majd meglátjuk milyen értékeket mérek két hét múlva.

2022. márc. 26. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!