Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Esznek rendesen a halaim?(tetr...

Cypcar12 kérdése:

Esznek rendesen a halaim?(tetra halak) A lesülyedt kaja maradékot ők képesek a kavicsokközül fel szedni? Honnan tudom ha éhesek?

Figyelt kérdés
2 tetra halam van fekete meg egy narancssárga és nem vagyok benne biztos hogy esznek rendesen a fekete evett reggel egy szem kaját(fix haleledel) de a másikat nem láttem enni 3. napja vannak nálam kereskedéstől hoztam.

#etetés #köpés #díszhal #fel szedi a kavicsok közül
2022. ápr. 16. 20:30
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Írj le MINDENT az akváriumról, halakról, karbantartási módszereidről stb.
2022. ápr. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

8l akvárium

A tetejébe épített lámpát használom

Egy porlasztós levegőztető

A fűtő még be szerzés alatt de kedden már nálam lesz

Víz hőmérséklet 23,5-24,0 fok között szokott lenni

Kettő darab tetra hal

4. Napja van nálam

Részleges víz cserét vasárnaponként csinálom ez ma is meg történt reggel

Ma még nem etettem 9 óra körül meg próbálom hátha ennének kicsi halak gondolom nem esznek sokan

Fittek külsőleg betegség jeleit nem látom rajtuk

Lent az alján és az akvárium közepe körül szokott úszni

Növényt holnapi napon fogom tudni bele rakni jelenleg még nincs benne

Esténként a lámpát le szoktam kapcsolni, levegőztető folyamatosan megy

Úgy tudom hogy ez a hal fajta nem a víz tetején táplálkozik(ezt hogyan etessem vagy csak ugyan úgy bele kell szórnom azt a kicsi enni valót és ő meg eszi ? )

2022. ápr. 17. 07:12
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Lehet néhol okoskodónak vagy letámadónak fogok tűnni, de nem úgy vedd.


“8l akvárium”


Nyolc liter? Nem írtad el s inkább 80 liter vagy ilyesmi? Ez még garnéláknak is erősen határeset, halat semmiképp sem tarthatsz ekkora helyen. Tetráknak amúgy is 100+ liter kellene.


“A tetejébe épített lámpát használom”


A fény elsősorban a növényeknek kell ezért jó lenne tudni a lámpa adatait. Viszont ez az akvárium előreláthatóan kuka szóval ne fáradj a lámpa adataival.


“Egy porlasztós levegőztető”


Mármint ilyen szivacsos-levegőztetős cucc? Vagy csak magában egy levegőztető/ porlasztókő? Gondolom előbbi. Minden esetre a szivacsot sose csap alatt mosd ki, hanem az akváriumból vett vízben. Azt is csak akkor mikor már nagyon megrakódott.


“A fűtő még be szerzés alatt de kedden már nálam lesz

Víz hőmérséklet 23,5-24,0 fok között szokott lenni”


A hőmérséklet kicsit karcsú, tetráknak kb 24-26 az ideális.


“Kettő darab tetra hal”


Rajhal, minimum 6-8 de inkább minimum 10-12 kellene, de nem ekkora helyre hanem inkább 120 litertől felfele.


“4. Napja van nálam

Részleges víz cserét vasárnaponként csinálom ez ma is meg történt reggel”


Tehát akkor nem kiszedsz mindent s nyomsz egy teljes restartot ahogy sok kezdő szokta. Jó, ezt jól csinálod.

Viszont mivel ilyen apró helyen vannak illene ha nem is naponta de legalább 2 naponta legfeljebb 30%, nagyon max 50% vízcsere (minimum 10-15% legyen mindig) legalább heti 1 talajporszívózással.


És keveset etess, elég ha legfeljebb 2 naponta kapnak, az is valami jófajta kaja legyen mint mondjuk fagyasztott cuccok (artémia/ sórák, vízibolha, fekete és fehér szúnyoglárva, cyclops stb. A vörös szúnyoglárva és tubifex ha lehet kerülendő).

Tápokból én lassan süllyedő granulátumokat szoktam használni de jó a lemezes is, ezeket csak kiegészítésnek ritkán. Nem árthat beszórás előtt kicsit beáztatni ,hogy ne a belükben dagadjanak meg.


“Fittek külsőleg betegség jeleit nem látom rajtuk”


Ez jó, s mégjobb lenne ha így is maradnának bár ekkora helyen elég esélytelen.


“Növényt holnapi napon fogom tudni bele rakni jelenleg még nincs benne”


Elsősorban valami gyorsan növő s egyszerű kellene, mondjuk békalencse, kagylótutaj, hínárfélék és hasonlókból (pl: átokhínár, indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, süllőhínár stb) csak bedobni legalább pár szálat. Kérdezz körbe facebookon akvarisztikai csoportokban, biztos tudnak segíteni.


“Esténként a lámpát le szoktam kapcsolni, levegőztető folyamatosan megy”


Ez is jó.


“Úgy tudom hogy ez a hal fajta nem a víz tetején táplálkozik(ezt hogyan etessem vagy csak ugyan úgy bele kell szórnom azt a kicsi enni valót és ő meg eszi ? )”


Valóban, inkább vízközt eszik bár ha éhes akkor megenné a felszínről is. Egyelőre csináld kb azt amiket írtam s ha nem betegek akkor előbb-utóbb enni fognak.

Minden esetre sürgősen le kell cserélni a teljes akváriumot mert ebben nem fogják sokáig húzni.

Illetve ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Egyébként köszi ,hogy ilyen rendezetten írtad le a dolgokat, sokszor mások egy nagy szövegkupacba sűrítenek mindent. Könnyebb volt gondolatonként reagálni.

2022. ápr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm amiket le írtál, sokat segítettek!

Amiket hibáztam korrigálom minél hamarabb!

2022. ápr. 17. 08:16
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Rendben, de mindig előbb kérdezz mint vásárolj (lehetőleg ne az eladótól kérdezz, hanem inkább itt) illetve olvasgasd az ajánlott oldalakat. Én is és még sokan mások is szívesen segítünk.
2022. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

,, Mármint ilyen szivacsos-levegőztetős cucc? Vagy csak magában egy levegőztető/ porlasztókő? Gondolom előbbi. Minden esetre a szivacsot sose csap alatt mosd ki, hanem az akváriumból vett vízben. Azt is csak akkor mikor már nagyon megrakódott.,,

-Maga a levegőztető gép és mellé egy fél méteres cső a végén meg a porlasztókő.

2022. ápr. 17. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!