Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tarthatok...

Milyen halakat tarthatok együtt vitorlásokkal?

Figyelt kérdés
Eddig egy 40les akváriumban voltak neonjaim meg guppijaim,de most vettem egy 150 lest és szeretném tudni ,hogy vitorlásokkal lehetne-e tartani az eddigi halaimat?(esetleg kisebb méretűekkel),vagy ti milyen halakat ajánlanátok bele?Előre is köszi
2010. szept. 15. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Hy! Ha kicsi vitorlásokat teszel bele, akkor azok hozzá szoknak a neonokhoz, guppikhoz, de ha a guppik lefialnak, akkor azokat tuti megeszik. Mondjuk ez elég sok halra igaz.
2010. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy pár vitorlásom, de nagyon agresszívnak bizonyultak (farokcsípés, kergetés stb.), úgyhogy megszabadultam tőlük. :)


Egyébként az előttem hozzászólónak igaza lehet, mivel hozzám már "felnőtt" korban kerültek.

2010. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a vitorlások kicsik, és együtt nőnek fel a halakkal, akkor valószínűleg nem lesz probléma, szokták együtt tartani őket neonnal és guppyval, de rengeteg más hallal is, pl. xipho, tetra, szumi stb. Van, aki azt írja, hogy nála agresszív, tehát ez is benne van a pakliban, én még nem tapasztaltam.
2010. szept. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is csak megerősíteni tudom, hogy ha kicsi vitorlásokat veszel, akkor nem bántják a többi halat, kivéve ha kicsi a hely, ill ha ikráznak.150 liternél már nem hinném, hogy ezek problémát okoznának, néha meghajtják a betolakodót, de semmi komoly.Nálam még az etetőnél is elviselek a kicsi kék neonokat, pedig simán megehetnék, ha akarnák.A guppi hímek viszont lehet, hogy így is bajban lesznek, mert a nagy farkuk miatt, a sebesült hal látványát keltik benne, azokat viszont ösztönszerűen támadják.Minden esetre sokat segít a dús növényzet és néhány bújó.Amint már mások is írták, szaporulatra ne nagyon számíts, mert a kishalakat biztos, hogy levadásszák, ha nem veszed ki időben a terhes anyákat.Tartottam már vitorlásokkal, neont,mollyt, plattit,xifót,gurámit,tetrát,harcsákat,garnélát,razbórát,dániót,zebrasügeret,ramit,paradicsomhalat,diszkoszt.Hirtelen ennyi jutott eszembe.Természetesen nem egyszerre minddel.
2010. szept. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,valószínűleg nem fogok kísérletezni velük:)
2010. szept. 16. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a vitorlásom mellett van ékfoltos razbóra, (az a westendbe 200Ft/db). Zebradánióm is van, azt se bántja.

Meg van még valami piros halam nemtommi, azt se bántja.


De volt pár db leopárd dánióm, azokat viszont megette szépen sorban. Láttam is hogy eszi, de mindegy, ha neki az kellett, hát akkor én ráhagytam. Legalább vacsorázott egy jót. :/

2010. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!