Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudunk csinálni valamit, vagy...

Tudunk csinálni valamit, vagy csak várni, hátha magától meggyógyul?

Figyelt kérdés
Van három guppim és pár red cherry garnélám egy akváriumban. Az egyik guppi tegnap vagy tegnap előtt (tegnap előtt nem voltam itthon, a nagyim etette meg őket) de tegnap este, mikor hazaértem észrevettem, hogy az egyikük furán úszik. Lemegy a földre, vagy a magasabb növényeken pihen. Enni eszik, és az előbb játszott is a másik kettővel. Apukám szerint az úszóhólyagjával van valami baj, de mostmár sokkal mozgékonyabb mint tegnap. Tudunk csinálni valamit?

2022. ápr. 19. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit csak reménykedhetsz hogy jobban lesz.
2022. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Lehet nagyi túletette őket. Mutasd meg neki, maximum(!) mennyit adjon egyszerre. Elviszi őket simán a túletetés, erre figyeljetek!
2022. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Figyelt rá, hogy csak annyit adjon amennyit megesznek, és a másik kettőnek semmi baja. Mielőtt elmentünk megmutattam hogyan kell őket etetni, szóval szerintem nem lettek túletetve. De köszönöm a válaszokat, most megint együtt úszkálnak. <3
2022. ápr. 19. 18:42
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy részleges vízcsere belefér.
2022. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Minden héten cseréljük a vizet
2022. ápr. 19. 18:58
 6/21 A kérdező kommentje:
És a szűrő is hetente van takarítva
2022. ápr. 19. 18:58
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát az elég sűrű!

Vizet mennyit cserélsz, az összeset?

2022. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
7# pici akinál az a minimum, dehogy sűrű! Hetente még a 4-500 litereset is takarítani, vizet cserélni, a picikéket hetente 2X.
2022. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

8-as, te jó isten, mi a lóf-ról zagyválsz itt össze vissza????


Ha egy belső szűrőt hetente ki kell takarítani, az csak egyetlen dologra bizonyíték, hogy harmatgyenge az akvárium méretéhez képest, és képtelen rendesen ellátni a feladatát.


Akváriumot hetente takarítani????

Elment az eszed, ember? Egyáltalán tisztázzuk már, mi az hogy takarítás!

Pont ezért várnál meg a kérdező válaszát, hogy ez alatt mit ért?

Heti 2x20% vízcserét, állott vízzel?

Az kell, tény.

De ezt nem takarításnak hívják, hanem részleges vízcserének!

500 literes akváriumot tudod milyen gyakran "kell" "takarítani" ?!ű

Mondjuk úgy 5-8 évente!


Pont ezért kérdeztem rá, mert eleve gyanús a takarítás szó használata, azok után, hogy a szűrő is indokolatlanul és végzetesen gyakran van takarítva.

Ezzel csak a nirtifikáló baktériumokat gyilkolja le a kérdező.

Tudod milyen következménye lehet ennek?


Pl. olyan, hogy a nagyi 2 csipettel több kaját ad a halaknak, egy eleve penge élen táncoló rendszerbe ezzel sokkal több bomló szerves anyagot juttat, és mivel a sűrű takarítás és a túlzó vízcserék miatt elégtelen a biológiai lebomlás, a bomlástermékek a vízben maradnak, ammónia és nitrit formájában.

Aminek (de érdekes) a tünetei az aljzaton, vagy a tereptárgyakon (növényzeten) való fekvés, amit a kérdező is leírt.

2022. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%
9# oké, ahogyan szeretnéd. Kár volt ezért a sok karakterért, valamiért nagyon odatetted magad:). Ezt az eszetlenséget elég lett volna egy mondatban leírnod. Vagy magadban tartani inkább:(
2022. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!