Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyeptéglát hol tudnék venni...

Gyeptéglát hol tudnék venni akváriumba?

Figyelt kérdés

Bécsben lehet kapni ilyen kis fűvesített négyzeteket amit szépen le lehet rakni egymás mellé az akváriumba. Nagyon szeretnék ilyet, de nálunk még nem láttam sehol:


[link]


Pesten hol lehetne venni szerintetek? Hasonló is jó lenne.


2010. szept. 16. 05:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Talán ez lehet a neve: "Finom levelű amazonasi kardfű"
2010. szept. 16. 05:51
 2/8 A kérdező kommentje:
vagy "Eleocharis acicularis" talán
2010. szept. 16. 06:07
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem mondom, hogy mindig és mindenhol van, de azért kapható.Vízi fű néven emlegetik ált.Több fajta van forgalomban,kis kosárkában árulják. Egyben megegyeznek ezek a fűfélék, nagyon intenzív világítás kell nekik.Növényes csövekkel kiegészített, fémhalogén világítás 10-11 órán át.Valamint táptalaj és tápozás .Az akvakertész fórumon olvashatsz bővebben az igényeiről, gondozásáról, valamint a pontos nevükről is.Én 5000K fénycsővel, tápsóval semmire sem mentem vele.Nem foglalkoztam tovább a dologgal és drágább világítást sem akartam, beérem azzal ami így is nő.Pl mohaszőnyeg, a magasabb részekre májmoha.Talán egy kisebb akváriumnál elég mélyre jut a fény, meg kell próbálni,hátha nagyobb sikerrel jársz mint én. kb 600ft egy kosárka azt 4 részre osztható.Az enyém él ugyan, de csak vegetál, kb 1-éve.:D Érdeklődni kell több helyen. [link]
2010. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt a két fénycsövet néztem ki, 6500K mindegyik, csak nem tudom hogy elég lenne e 36Wattos, az jobb lenne mert kisebb úgy méretre legalábbis jobban elférne.



Ez az 50Wattos:


[link]


És ez a 36Wattos:


[link]


Szerinted?

2010. szept. 16. 14:07
 5/8 A kérdező kommentje:

Akvárium van nekem itthon egy 40 Literes, egy 70literes, egy 90literes, és egy minike 15 Literes :)


Az egyiket szeretném befüvesíteni, az mindegy melyiket :)

2010. szept. 16. 14:12
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Szia. Valamivel jobb színhőmérsékletű mint az enyém, de szerintem így is kevés, kellene mellé egy 10000-vagy még magasabb tartományú cső is.Azt viszont nem tudom, hogy kompaktban létezik e.Ha füvet, vagy úszó májmohát, esetleg riccia féléket szeretnél az aljára, akkor kellene táptalaj is.Én a 70 literessel próbálkoznék, mert ha sikerül, abban mutatna igazán.Választhatod bármelyiket a fenti csövek közül egy normál növényzetű akváriumba, de ezekhez a növényekhez érdemes mellé tenni egy növényes csövet is.Valamint be kell szerezned vízlágyító műgyantát, vagy bármi mást, mert lágyított víz kell ahhoz, hogy szépen fejlődjenek.Kell még egy intenzív külső szűrés és valószínűleg CO2 pótlás is kell, talán elég a tabletta is.Nálam az a gond, hogy 300literes az akvárium és ekkora vízoszlopon nem jut kellő fény a talajra. A normál csövek fénye ehhez kevés.Nálad ezzel nem lesz gond.Azt mondják a profi akvakertészek, hogy az az ideális , ha van egy cső a vörös tartományban a gyökérzet erősítésére és egy kék a levelek részére.Ezek mellé még egy harmadikat, 5000-6000K un napfényhatású csövet is tesznek.Este pedig, még egy, holdfény hatású alig látható csövet is bekapcsolnak . Már ilyen is van.:D Gyönyörű dolgokat csinálnak, de szerintem egy kicsit túllihegik ezt az egészet.:D Tehát vegyél egy növényes csövet és tedd mellé valamelyiket a fenti kompakt csövek közül, elég a 35W-os is.Így kb 60-70W teljesítményed lesz.Ez így szerintem elég lesz.Még visszanézek, ha esetleg kérdeznél még valamit.sok sikert a füvesítéshez.
2010. szept. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:) jó köszi. Majd próbálkozom valamit összehozni.
2010. szept. 17. 10:21
 8/8 A kérdező kommentje:

Vettem 2db 35wattosat, odaraktam a 45 literes akvárium tetejére, mert arra úgy pont ráfért. Hát nagyon durva, szét égeti a szememet. Szerintem az már jó lesz :)

Jónak kell lennie, mert van abban pár kis növény, és azok elkezdtek buborékozni. Szerintem már fotoszintetizálnak és termelik az oxigént. Érdekes a régi lámpánál sosem buborékoztak a növények, pedig eddig is volt 3 neon fölötte, csak azok ilyen szedett vedett szar neonok voltak.

2010. szept. 18. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!