Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a legjobb minőségű haltáp?

Mi a legjobb minőségű haltáp?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a lemezes haltápra, amit esznek a felszíni halaim illetve a tablettás tápra, amit a fenéken lévő harcsáim esznek. Egyelőre a tablettás az egy JBL Pleco készítmény míg a lemezes Aquatic Nature meg heti 2x adok szúnyoglárvát is. Ezek milyen minőségűek illetve mit ajánlotok még?

2022. ápr. 26. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég szűk halmazt céloztál meg, ez kicsit olyan, hogy melyik volt a legjobb trabant... A jó minőségű nyilván a természetes élelem, nem a táp. Pl. fagyasztott vegyes planktonikusok, vagy nagyobb fagyasztottak, amik beférnek a szájukon.

Ha a tápokat erőlteted, akkor az összetételüket nézd. Fehérje legyen bennük több. De igazából fordított arány kéne, inkább heti 1-2 alkalommal táp, többi napon meg fagyasztott.


Mondjuk az algázóknak vannak jó tápok, és ha éjszakaiak, akkor az ilyen nagyobb korongokat jobban megtalálják, mint pl. egy fagyasztott artemia maradékait, ami fentről lehullott. Mindenevő aljzatlakóknak pl. sera vipachips-et nálam szeretni szokták. De nem derült ki, milyen harcsákról beszélsz. Ha algaevők, akkor nekik is lehet változatosan adni főtt, forrázott zöldségeket, zöldségpüréket.

2022. ápr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dennerle. Zsebbenyúlós, cserébe viszont nem gabonával van telenyomva és halliszt helyett rovarok, lárvák, rákfélék, puhatesűek vannak benne, növényfronton spirulina, spenót, tyúkhúr, eperfalevél meg hasonlók. Ezt


De a fajnak megfelelő élő/mirelit és/vagy zöldség etetést még mindig nem tudja überelni és én is ezt javaslom. A fagyasztott szúnyoglárva elég karcsú és egyoldalú, érdemes lenne bővíteni a választékot.

2022. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én többnyire fagyasztottat szoktam adni (mysis, artemia). Szárazból sera, jbl, dovit universal

Algaevőknek tropical, tetra wafers.

2022. ápr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a Fix -sorozatot használom évek óta téli kiegészítőnek. Természetesen a legjobb a természetes élelem, nem a fagyasztott. A vörös szúnyoglárva, tubifex pl. életveszélyes. Az etetés célja nem csak az éhenhalás megakadályozása hanem elfoglaltság, sikerélmény, biztosítása, az üvegfal koptató börtönszindróma elkerülése. Persze a tenyésztés nem olyan kényelmes mint a hűtő ajtót kinyitni viszont nem kell elmenni a boltba megvenni, és érdekes felismerésekhez vezethet az energia, vízcsere igény növényi hiánytünetek rovására.
2022. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem a lemezes haltáp vált be a legjobban, de a szárított szúnyog lárva is jó.
2022. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Hikari márkát. Nagyon jó minőség.
2022. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!