Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víztisztító, ami minden féle...

Víztisztító, ami minden féle betegséget megöl?

Figyelt kérdés
Melyik víztisztítót ajánljátok, ami minden féle (bakteriális, gombás, férges….) betegséget képes megölni?

#akvárium #Vizzosztito
2022. ápr. 29. 08:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

Hát, több szem többet lát...

Írj le mindent, hátha valakinek fény derül valamire. Ennyit megér.

A minden alatt mindent értek.

2022. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy a felsorolt kórokozók által okozott kórságok többségének vannak látható tünetei.

Ha pedig minden kórokozó minden tünete látható, az sokkal inkább valami általános immun gyengeség.

Az ellen meg mindent is irtó csodaszerek nem hogy nem használnak, hanem még olaj a tűzre...

2022. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Mar volt rola kiirasom, voltam a problemaval hozzaertonel, semmi.

Most egyszeruen csak mindent megoloben gondolkodom, hogy a nullarol kezdhessem

2022. ápr. 30. 16:31
 14/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
47%

Tudnád linkelni a korábbi kérdésed/ kérdéseidet? Illetve ,hogy mikkel próbálkoztál eddig.

Ha már minden mindegy akkor én inkább csinálnék egy restartot de vegyszerek nélkül. Persze tudni kellene mi a harci helyzet ,hogy ne ess bele újra ugyanazokba a hibákba.

2022. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

Igen van. nem vegyszer hanem módszer. Gazdaállat nélkül a paraziták néhány hét alatt eltűnnek. Az akvát kiüríteni, A halakat elosztani betegek - egészségesekre. A betegeket elosztani gomba, baktérium, féreg irtó gyógyszerek szerint szűrő, talaj, etetésmentes műanyagnövényes tartályokban.

A bevált kezelést kiterjeszteni a többire. 3-4 hét múlva az akvát leereszteni talajszint alá kb.fél órára a növények kiszáradása előtt feltölteni. Az tünet mentes halakat visszatelepíteni.

2022. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Megkaptam a privátod. Ja, hogy te a folyton vakaródzó bettás vagy. Tudom ,hogy volt több kérdésed is de hirtelen csak kettőt tudtam kihalászni s összecsipegettem amit tudunk:

Febr. 6: 3 napja van meg a betta, 2 ancival, 60 literben. Itt még azt tanácsoltuk ,hogy lehet a boltból hozott valamit ezért legyenek jók a tartási körülmények s magától helyrejön. Ekkor még jó állapotban volt a hal.


Áprl. 17: itt csak 1 ancit említesz, azt írtad “mindenféle kezelést kipróbáltál”, étrendet is váltottál (azt hiszem te voltál az akinél volt lejárt kaja is, ugye?)


S a mostani kérdés+privát: a hal továbbra is vakarózik s romlik az állapota, külseje.


Hát nem dúskálunk az információban. Például a technikáról sem tudunk semmit pedig legalább a szűrést s vízcserék gyakoriságát is jó lenne tudni. Annyit tudok mondani ,hogy az ancinak kicsi 60 liter, pláne 2-nek. A kezeléseket is jó lenne részletezni (vagy ha az egyik kérdésednél már megtetted akkor linkelheted azt is, mármint ne privátba).

Nehéz eset. Egyelőre konkrétabban írj a tartási körülményekről s az eddigi kezelésekről s utána meglátjuk mit tehetünk még.

2022. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Az egyik ancit elajándékoztam, az étrend változtatás, illetve a lejárt kajás ügy (annyira nem volt régi) nem segített, pedig azóta eltelt 1 hónap, illetve nem is hasi/gyomor tünetei vannak, hanem vakarózás, az elejétől kezdve.

3 hónapja van nálam. Ha ez betegség lenne, már meghalt volna. Kapott rá parakilt, metilinkéket, valami sárga tablettásat... kb mindent, amit javasoltak, úgy, ahogy javasolták.

A tartás: 28 fok, heti egy 30% -os vízcsere, szűrés Claro 600-zal (visszafolytva, esőzetővel), levegőztetővel.

2022. máj. 4. 12:35
 18/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát lehet tényleg nincs konkrét oka hanem csak valami rossz beidegződés. Próbáld azt ,hogy lehetőleg minden túl éles, demény, durva tárgyat kiveszel s csak olyanok maradnak amikhez dörgölőzve minimális kárt tesz magában. Mondjuk ott van például az aljzat amihez dörgölőzhet. Anélkül is lehet akváriumot üzemeltetni, max valami vékony réteg puha homok legyen. Persze ez azzal jár ,hogy ültetős növények max ültetőtálban jöhetnek szóba, de többségében kötözős meg lebegő növények lehetnek (na meg így kiesnek az aljzatban megtelepedő baktériumok is :/).

A vízcseréket szerintem szedd ketté, heti 2x 15-30%-ra.

Így kicsit olyan “gumiszoba” hatást kelthet az akvárium, viszont végül is a hal érdekei az elsők s így is meg lehet szépen csinálni. Remélem a későbbiekben mérséklődik a helyzet.

2022. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy csak kizarolag az aljzathoz dorgolodzik, es azt is csak a frontuvegnel.

Kicsit felek igy megvarialni az akvariumot.

2022. máj. 4. 13:50
 20/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Csak ott? Próbáld meg csak ott kicserélni az aljzatot valami színben hasonló de “puhább/ finomabb” anyagra. Ha nem is hagyja abba legalább kisebb kárt tesz magában. Egy próbát megér, mármint ezek után már mi maradt?
2022. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!