Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aranyhalat tegyek 150...

Milyen aranyhalat tegyek 150 literes kerti tóba?

Figyelt kérdés

Az előző kérdésemben kérdeztem, hogy milyen halat tegyek a 150 literes kerti tavamba, a legtöbben azt javasolták, hogy 2-3 aranyhalat tegyek bele, mert kicsi a tó. Pontosan tudom, hogy kicsi, ezért 2-4 aranyhalat akarok bele tenni, meg szúnyogírtó fogaspontyokat, a fogasponty az biztos, de nem tudom, hogy milyen aranyhalat tegyek bele. Ebben tudnátok segíteni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2022. máj. 3. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem aranyhalnak is kicsi az a 150 liter, vagy éppen elég, én csak szúnyogírtó fogáspontyokat tennék :)
2022. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

1) Vagyok.

Nem kapcsoltam , elnézést.


Jogos a kérdés abban, hogy sokféle aranyhal szín és úszóváltozat van, és ezek közül 1-2 szerencsétlen deformáltabbnak elég lehet az az 1 köbméter úszótér, viszont méretben a tó nagyon kicsi, emiatt könnyedén fölmelegedhet, amit az aranyhalak nagyon nehezen viselnek, a szúnyogírtó fogásponty viszont nagyon jó ötlet, azok szerintem bírnák.

2022. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szia, köszi válaszodat, nem hinném, hogy felmelegedne, mert nyugatról egy fa árnyékolja, keletről pedig tzdom árnyékolni.
2022. máj. 3. 18:25
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam nagyobb a kerti tó, de abból is kifogdosták a macskák az aranyhalakat.

Legközelebb piranhákat telepítek.

2022. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Minél jobban hasonlít a kárászra az aranyhal annál nagyobb esélye van egy tóban. A 150L nem tó hanem macskaitató. a mozgásérzékelős szökőkút jóbb mint a piranha.
2022. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Én is azt mondom ,hogy akkor inkább ne aranyhalat ekkora helyre. 150 liter nagyon az alja, legfeljebb 2-3 kisebb “akváriumi” változat jöhet szóba (azt hiszem a rizsszemes és a teleszkópszemű a legkisebbek közé tartoznak) viszont ezek már annyira “torzak” ,hogy lehet nem is élik túl a kinti változó időjárást. A tavi változatok általában már sokkal jobban viselik a kinti tartást, sőt őket csak tóban érdemes tartani (teleltetni is lehet kint ha alkalmas rá a tó) viszont mivel 30+ centisre nőnek s sokkal áramvonalasabbak, mozgékonyabbak ezért sokkal nagyobb helyet igényelnek.

Szóval bár nem lehetetlen aranyhalazni ekkora helyen de nem érdemes, rizikós s jobban jársz valami mással.

2022. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 a "valami mással" ott pontosan mire gondolsz?
2022. máj. 4. 15:46
 8/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak 5.-vagyok de a szivárványos cselle a kis tavak rajhala.
2022. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen

Feltétlenül utána nézek ;)

Nem tudod véletlenül, hogy merre lehet kapni?

2022. máj. 4. 16:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Én az Aquapetnél rendeltem neten személyes átvétellel. Káprázatosan színes hidegvizi, nagyon szorgalmas halacskák, évek óta megvannak de még beteg egyik se volt.
2022. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!