Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez valami kártékony féreg lehet?

Ez valami kártékony féreg lehet?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet ez hosszú évek óta van akváriumom de ilyennel még nem találkoztam! Tegnap még semmi se volt az akváriummal, ma mire hazaértem szokás szerint megnéztem a halakat és tele van az üveg ilyen kis pici fonal szerű valamikkel mik mozognak, kb 3 mm hosszúak lehetnek és fogalmam sincs mik ezek, de a növényeken is vannak, és nem tudom mitől lettek ilyen hirtelen, sem új betelepítés sem semmi sem volt már hónapok óta :S ha valaki találkozott már ilyennel kérem írja le h mi lehet ez mit tudok vele csinálni mer a köveket leforrázhatom meg az aksit kimosom de a növényeket dobjam ki? Vagy van valami vegyszer ami kiírtja ezeket? Meg, hogy mi lehet és hogy mitől alakul ki ilyen :S sajnos semmit se találtam ilyenről a neten :S előre is köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 17. 21:02
 1/4 anonim válasza:

Én szerintem fordulj az akvarisztikákhoz, mert nekem is 1000 kérdésem van mindig, és ők mindig segítenek nekem.

Egyébként nem tom mi lehet ez!

2010. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem jó, ha ezek az akváriumodban vannak, nem tudom mi lehet. Akvarisztikai kereskedésekben kapsz vegyszert, amivel ki lehet irtani a férgeket, de ezekre a gerinctelenek (csigák, garnélák) és a harcsafélék általában érzékenyek. Esetleg egy akváriumtakarítást csinálhatsz, a növényeket lemoshatod, kidobni szerintem nem kell. Viszont vizsgáld meg, hogy a halakon nincsenek-e, mert rájuk veszélyes lehet.
2010. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nah ez a másik bajom, vannak helena csigáim mostanra nagyon sok pici és nem szeretném őket kiítani :S annyira picik mint a kavicsok az akváriumban :S
2010. szept. 17. 23:48
 4/4 A kérdező kommentje:
de azért köszönöm!
2010. szept. 17. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!