Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell házilag planária...

Hogyan kell házilag planária csapdát csinálni?

Figyelt kérdés
Párat szivaccsal le tudtam szedni az aksi faláról, de még mindig maradt. Red Cherry-s akvárium, vegyszerezni nem akarok. Szumátrai díszmárnának, paradicsomhalnak kicsi a hely, ha jól tudom ők megennék. Tudom, hogy akvarisztikában lehet venni, de ha meg lehet oldani házilag akkor inkább úgy csinálom :D Persze ha nem válik be akkor veszek.

2022. jún. 30. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ezek mellett nagyon jó csapdákat tudunk házilag csinálni vagy kereskedésekben vásárolni.

Ezek működési elve egyszerű, mindössze némi csalira lesz szükségünk, ez lehet tablettás haleleség is. Helyezzük az eszközbe és tegyük egész éjszakára az akváriumba. Reggel ellenőrizzük le a fogást, majd ürítsük ki a csapdát."


[link]

2022. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez megvan, de hogyan csináljak házilag :D

Ha kiürül a haltápos doboz és teszek szúnyoghálót a tetejére, az oldalára meg bökök valamivel egy lyukat, teszek bele kaját, aztán lyukkal lefelé leteszem az működhet?

2022. júl. 8. 07:28
 3/4 anonim ***** válasza:

én még csak tervezem az akvát, szóval honnan tudnám :D

meg kell nézni milyen a bolti.


amúgy én úgy képzelem, h bemennek zabálni és amiatt vannak ott a csapdában, nem kell nagyon strsszelni azon hogy bezárd oda őket hanem sűrűn ellenőrzini és üríteni a csapdát.

2022. júl. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A működési elve megvan, eddig is megvolt. Igen, bemennek kajálni, aztán nem jönnek ki. Nem kell olyan sűrűn cserélni, nem esznek olyan gyorsan, napi 2-3x elég. Nem akarom bezárni, az oldalán fúrt lyukon amúgy is ki tudnak jönni, a szúnyogháló azért kell, hogy ne tudjanak kiúszni ha kiveszem (a kis lyukon nem tudnak olyan gyorsan) de a víz bemenjen. Harmadszorra is, a működési elv megvan, a kérdés annyi volt, hogy az ötletem jó e.
2022. júl. 8. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!