Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szabad lámpaoltás után karbant...

Szabad lámpaoltás után karbantartást, átrendezést tartani az akváriumban?

Figyelt kérdés

Szabad lámpaoltás után visszakapcsolni a világítást, esetleg külső fényforrással megvilágítani az akváriumot, amíg tartok benne egy kis átrendezést, vagy hagyjam a halakat mára pihenni?


Semmi gond nincs az akváriummal, csak egy kis arculatfrissítést kapna. Nyaralásról hazatérve hoztam a partról /és egy ott talált akvarisztikai üzletből/ formásabb és színben (fekete) passzoló köveket az akváriumba. A tisztítás és kifőzés-fertőtlenítés megvolt.

A benne lévő növényeket is átültetném egy új elgondolás alapján és ha már új helyre kerülnének akkor kapnának gyökértápot. Egy talajporszívózás sem ártana. Új nővények is érkeznek bele, persze ez szigorúan kereskedésből származik, nem szeretnék piócát nevelni. Ezek egyelőre a karantén akváriumban vannak és maradnak két hétig.

Ti ki szoktátok venni a halakat az ilyen jellegű beavatkozásoknál, nehogy valamivel megsértsétek őket? Esetemben ez a halállomány 5 darab hím szivárványos guppiból áll, nem nagy munka áthelyezni őket a karantén akváriumba ezidőre.

Az akvárium 63 literes.



2022. júl. 11. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, én nrm tudom, a halak alszanak-e, gondolom, hogy igen, vagy hát legalábbis hogy nem a nap 100%-ában, 24 órájában aktívak annyira. Ha van egy napi rutinjuk, szerintem abba már ne zavarj bele mesterséges megvilágítással, pakolászással. De nem tudom, én csak idetévedtem, nem_értek hozzá.

Látom amúgy, már tegnapi a kérdés.

2022. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Gondolom már mindegy ha tegnap estére vonatkozott volna de én az ilyen kisebb-nagyobb átrendezéseket inkább a nappali órákban ejtem meg mikor amúgy is ég a lámpa. Mármint persze felkapcsolhatod a lámpát, max kicsit zavarja meg a halakat ha van már egy megszokott ritmusuk (mondjuk a pakolászás amúgy is zavarná őket valamennyire). A kihalászás-átpakolás már egy fokkal kellemetlenebb nekik, de ha félsz ,hogy véletlenül bántod valamelyiket vagy nagyobb átrendezésre készülsz akkor inkább vedd ki őket. A lényeg ,hogy bármit csinálsz azt igyekezz a halakra nézve legkevesebb stresszel tenni.
2022. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 így történt, ezek a szempontjaim nekem is.


Most csináltam inkább nappal, este csak a külső szűrőt takarítottam ki, mert az nem járt az akváriumban matatással.

Köszönöm a válaszokat!

2022. júl. 12. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!