Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór növénnyel is fertőzhet?

Darakór növénnyel is fertőzhet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert 2halam darakóros lett,ma kezeltem parakill-lel,de épp egy másik aksit rendezek be és tennék át növényt,persze csak ha nem fertőz.
2010. szept. 21. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De fertőz. Tedd külön egy vödörbe a növényt, vegyszerezni nem kell, mert ha pár napig nem találnak gazdatestet az élősködők, akkor elpusztulnak maguktól. Pontosan nem tudom hány nap sajnos :/
2010. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Akkor szerintem marad az eredeti helyén,az újba meg majd veszek holnap.

Lenne még 1 kérdésem,ha nem gond.A boltban azt mondta az eladó,h egyszer elég a parakill és 72óra múlva meggyógyulnak.De olvastam itt egy kérdésnél,h naponta kell ismételni,míg meg nem gyógyulnak. Melyik a valós? Vízhőfokot felvettem.

2010. szept. 21. 20:19
 3/15 anonim ***** válasza:
A parakillt nem ismerem, de lennie kell használati utasításnak. Amit ott írnak, az a biztos. Szerintem az eladó sem akart átverni, neki érdeke lenne, hogy többet használj, többet vegyél belőle. Annyit olvastam itt róla, hogy 3 nap után vízcsere, majd megismételhető a kezelés. Nem tudom, szükséges-e...
2010. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a darakóros halakat minél kevesebbszer háborgasd, a stressz sokat ront a helyzeten. Semmit ne változtass 2-3 hétig a medencéjükön, se növényt, se új halat ne vegyél bele.
2010. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt még átböngészheted, van sokminden a darakórról. 09.15-én pl. nagyon hasznos leírás Senpaitól, de biztos van még rengeteg dolog, ha nem vagy lusta.

2010. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Itt elolvashatod, amit tudni kell a darakorról.Bizony rosszul tudta az eladó, legtöbbször meg kell ismételni a kezelést, mert a gyógyszerek csak a kikelt rajzókra hatnak és több fázisa van a parazita fejlődésének.Kb 1 hétig kell halak nélkül hagyni egy akváriumot ahhoz, hogy elpusztuljon a parazita, ez a hőmérséklet emelésével rövidíthető. [link]
2010. szept. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is így tudtam, a costapuron rajta is van, hogy egy nap szünettel 2-szer, súlyos esetben 4-szer kell adagolni, a parakill viszont valóban csak egyszeri kezelést ír. Talán mert nem bomlik le olyan hamar, mint a costa és a később kikelt egyedekre is hat. Nem tudom, leírhatnák normálisan..
2010. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jó gyógyszer a parakill, de sajnos 2-3nap után az is lebomlik. 40%-os vízcsere után újra meg kell ismételni a kezelést.Abban az esetben elég csak az egyszeri adag,ha idejében észrevesszük a betegséget, de ha már pöttyösek a halak, akkor volt egy rajzás előzőleg.Érdemes dezinfektel kombinálni, hogy a sebhelyek ne fertőződjenek meg más baciktól, gombáktól.Vigyázzatok, csak a parakill keverhető,dezinfektel, a parakill-turbó nem.
2010. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Akkor holnap megejtem a vízcserét,és újabb parakill adag. Sajnos pár pöttyösek lettek,azért vettem észre. :( De szerencsére virgoncok,étvággyal sincs baj,sőt dörgölőzést se tapasztaltam még.
2010. szept. 22. 19:51
 10/15 anonim ***** válasza:

:S Azt nem tettük hozzá, hogy ne nagyon etesd őket.

Bár amúgy ha van étvágyuk az jó jel, de ne etesd őket ilyenkor pár napig.

2010. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!