Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horgászok, ti mennyit etettek?

Senior Séf kérdése:

Horgászok, ti mennyit etettek?

Figyelt kérdés
A kérdés azért fogalmazódott meg bennem mert úgy tűnik, hogy ahol én horgászom, az idén éheznek a halak. Ebben az évben valahogy nagyon visszaesett a taglétszám, sokszor napokig egyedül vagyok a mintegy 3 ha-os tavon. Közel 50 éve feltolós szerelékkel horgászom, imádom látni, ahogy az úszó méltóságteljesen kiemelkedik a vízből. No, az idén nem sokszor volt részem ebben a látványban. Március végétől jószerivel naponta kint vagyok másfél órát, de az úszóra szinte nem is lenne szükség, egyenesen a botot akarják vinni. A csali évtizedek óta ugyanaz (4 napos fermentált kukorica), tehát arra nem foghatom ezt az erőszakos viselkedést. Csak arra tudok gondolni, hogy mivel senki nem horgászik, nincsenek etetve a halak azért ilyen éhesek. Természetes táplálékot persze találnak, de ez telepített víz, és halgazdaságban a pontyok ugyanúgy függővé válnak a gabonafélék adta jóllakottság érzésére, mint mi, emberek. Az a két marék kukorica meg, amit a másfél óra alatt beszórok, édeskevés lehet. Ezért érdekelne, hogy mások mennyit szoktak etetni? (Van ismerősöm, aki naponta egy diszperzites vödör kukoricával megy ki a partra, de ő egy másik vízterületre jár.)

2022. júl. 19. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Kb. egy ételhordónyi anyagot dobok be kosárral egy 8 óra alatt kb.
2022. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!