Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha nincs sok pénzem, de...

Ha nincs sok pénzem, de szeretnék akvarisztikával foglalkoznom akkor a vietnami alganyaló hal való nekem?

Figyelt kérdés
Még a vizet sem kell melegíteni...
2022. júl. 29. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy nagyszerű ötlet.
2022. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az amúgy mi? Mert nekem a google még l-es harcsákat is kihozott találatnak.

Aymonieri? 24-28 fokot írnak neki. 300 liter. Fűtés nélkül főleg télen elég hideg lenne neki szerintem.

A kolibrihalra írják hogy 18-25 fokon elvannak.

2022. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
79%

Én sem tudom pontosan mire gondolsz, Kérdező. Esetleg latin/ tudományos nevet tudnál írni?

Egyébként rendszerint pont nem a fűtés fogyaszt sokat. Sokkal inkább a szűrés s a világítás, legalább is ami az áramot illeti. Bár önmagukban azok sem feltétlenül sokat, teljesítménytől függ de mégis előző folyamatosan megy, utóbbi napi 8-10 órát.


Ha én célzottan törekednék egy minimális költségvetésű aksira akkor talán egy 80-100 liter körülivel próbálkoznék. A szokásos ~5 centinél kicsit vastagabb talaj. Sok igénytelen/ szívós növénnyel, víz feletti fajokkal is. Halakból csak nagyon keveset s abból is valami kevésbé kényeset ami akár elvan szobahőmérsékleten. Így szűrőből megfelelne egy sokkal kisebb is (vagy ha ügyesen csinálja az ember akkor akár működik gépi szűrő nélkül is) a vízcseréket is ki lehetne tolni mondjuk 2-4 hetente ~30%-ra. Világításból meg kb gyenge-közepes erősséget használnék, nem árt legalább közepes fényerő ,hogy lehessen 1-2 növényfajnál kicsit többet tartani.


Így elméletben tök egyszerűnek hangzik aztán a gyakorlatban meg nem mindig mennek ilyen simán a dolgok. Még annyit ,hogy érdemes lehet használt cuccokat venni. Kicsit zsákba macska ,hogy mit veszel de olykor meglepően jó fogásokat látni.

2022. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én holnaptól bevezetem a 15% os áramcsökkentést a halakra vonatkoztatva is.
2022. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alganyaló hal: micsoda egy találó elnevezés.
2022. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!