Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell még valami az akváriumban?

Kell még valami az akváriumban?

Figyelt kérdés

Még nincs semmi csak nézegetem mik kellenének ha lenne egy bettám.

Úgy gondoltam hogy egy 40 literes akvárium lesz.

Olyan 4-5 igazi növény. 1 búvóhely. Aljzat az kövekből lenne. És 1 fűtőtest. És 1 szűrő.


Szerintetek kell még valami?

Vagy így jó is lenne neki?



2022. aug. 6. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
világítás kell a növényeknek meg a halnak se árt, plusz sokkal szebb az akvárium egy jó lámpa világításában
2022. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oh ja értem. Akkor az még kell.

Köszönöm, akkor meg nézem milyenek vannak.

2022. aug. 6. 08:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akvaguru és greenaqua oldalakat olvasd ki mielőtt bármit is veszel.
2022. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Búvóhely nagyon kevés halnak kell, bettának pont nem.

Világítás kell mindenképp, és egy időkapcsoló se árt hozzá.

Én növény táptalajt is tennék be a fedő kavicsréteg alá.

Valami ágasbogas fa dekoráció is sokat dob a látványon.

2022. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Aljzat kövekből, mármint? A leggyakrabban ajánlott szemcseméret kb 0,5-3 mm körül. Ennél sokkal kisebb vagy sokkal nagyobb ne legyen. Na meg persze színezett se.


Világítás is kell ahogy írták is. Hogy milyen erős kell az függ a tartani kívánt növényektől, de általában nem árt legalább közepes fényerő ami 0,4-0,5 w/l (watt osztva liter), ha fénycső. LED-eknél inkább lumenben számolunk, úgy 20-40 lm/l.


#4


Egyetértek viszont a táptalajba kicsit “belekötnék”. Jó ötlet lehet ha igénylik is a növények s van némi előzetes tapasztalata az illetőnek. Sokszor elég csak pár növény alá tablettát/ kapszulát nyomni s van ,hogy anélkül is szépek. Én kezdőknek nem szoktam ajánlani mert egyrészt még kezdők. Majd ráérnek kis tapasztalatszerzés után táptalajozni, ha ilyen irányba szeretnének elindulni. Enélkül ezzel kezdeni lehet a szokottnál több csalódást fog okozni az akva. Másrészt sokszor eleve nem tartanak olyan növényeket amik kimondottan igénylik.

Szóval ötletnek, tanácsnak egyébként jó csak én személy szerint nem ajánlom.

2022. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!