Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A betta uszonya mindig felfele...

A betta uszonya mindig felfele kell, hogy álljon?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha rákeresek, hogy betta, akkor mindig gyönyörűen szétálló uszonyú halakat dob ki, az enyém viszont nem mindig olyan. Kicsit lekonyulnak az uszonyai, itt a kép: [link]

(remélem azt linkeltem be amit akartam lol)


A viselkedése nem változott, eszik rendesen, úszkál, néha elbújik de utána előjön, nem bántja a többi halat. Először fátyolbetegségre gondoltam a fején lévő szürkés foltok miatt, de az azóta ott van, hogy megvettük. Kicsit "elmozdultak" a foltok, de mindig voltak rajta. Fél éve van itt, ha fátyolbetegség lenne akkor más tünetei is lennének szerintem.


A szűrő jó, hetente cserélem a vizet (cseréljem többször?) a vízminőség jó, nincs benne túl sok hal, a többi halnak semmi baja. Mostanában sajnos felszökik a hőmérséklet 28 fokra (amikor tudom hűtöm), amúgy 25 körül szokott lenni. Kezeljem valamivel? Karantén akvárium nincs sajnos.


Ez egy betegségnek a jele, a melegtől van, vagy csak hat rá a gravitáció?



2022. aug. 7. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szerintem stresszel,abból kiindulva,hogy több hal van vele együtt. Sokkal jobb lenne neki egyedül egy 30literes akváriumban.

Ami a többi hal mellett zavarhatja az esetleg az erős áramlás és figyelj arra,hogy legyenek erős levelű növényeid(pl azaz anubias amit ott látok a háttérben) amely levelein meg tud pihenni,ahelyett,hogy a fenékre süllyedne le,mint ahogy ez a képen látszik,ez aggasztóbb mint az úszója.


Egyébként természetesen nem úsznak mindig feszített úszókkal.

2022. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az áramlás nem erős, majdnem teljesen be van fordítva a szűrőn az az áramlás állító izé (nem tudom mi a neve), abból a növényből pedig kettő nagy van, meg egy picike :D


Egyébként nem sokszor megy le a földre, csak most épp így sikerült lekapnom.


Van egy "erdős" rész, az aksi egyik oldalán, itt olyan növények vannak, amiket a pitypang leveléhez tudok hasonlítani (a nevét ennek se tudom 😅), abba szokott bemenni, aztán kijön, van, hogy felmegy a szűrőhöz, vagy van egy olyan növényem aminek nagyon hosszú szárai vannak és a vékony levelei a vízfelszínen lebegnek (a srác a boltban mondta a latin nevét és azt is, hogy csak latin neve van, úgyhogy elneveztem lebegő salátának), van olyan képem, hogy annak az egyik levelében fekszik ami éppen a víz alatt volt. Nagyobb köveken is szokott pihenni, aztán úszik tovább. Néha imád olyan pozíciókat felvenni amikkel a szívbajt hozza rám, mert mindig azt hiszem, hogy meghalt, aztán megmozdul és úszik tovább XDD


Razbórákkal és panda cory-kkal van együtt, azt olvastam, hogy velük lehet együtt tartani. Velük is szokott úszkálni, nekem úgy tűnik megvannak, de majd megnézem mit tehetek a 30 lityis aksi érdekében :)


Köszönöm a választ <3

2022. aug. 7. 23:54
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
68%
Ezek természetes foltok, nem igényelnek kezelést. Igen természetesen más tünetei is vannak a fátyolbetegségnek, amikor már jól látható a hal testén és kopoltyúján akkor már nehezen gyógyítható. Első jel a halak dörgölőzése, majd hirtelen mozdulatok, elbújás és apátia, pipálás, talajfekvés, foltok megjelenése, terjedése, letapadt úszók és látható lepedék a kopoltyún és a testen, halál. Ha dörgölőzik egy hal az sokféle kórokozó jelenlétére utalhat, szerencsére a jó öreg konyhasó elég hatásos ebben a stádiumban majdnem mind ellen. Nem kell a 28 fokos vizet hűteni pláne hirtelen ezzel csak ártasz. Vízcserénél is figyelj arra, hogy 1 fonál nem hűtse le jobban a vizet. 26-27 fok ideális a bettának, tartható ugyan 25 fokon ha ez alá nem tud menni és a levegő sem hidegebb de ez szinte az alsó határ. Az általad soknak tartott 28 fok teljesen ideális a számára, még 30 foknál sem kell hűteni bár a többi hal miatt 1-2 fokkal érdemes lejjebb vinni de nem hirtelen. Én is tartottam razbórákkal ha elég nagy a hely ez nem okozhat gondot, a harcsák jelenléte pedig nem tényező mint stresszfaktor más halakra nézve.
2022. aug. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Normális viselkedés, nem a stressz jele(azt a kifakulás jelzi főként). Az enyém is így tartotta az úszóit szinte mindig.
2022. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!