Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vannak esetleg olyan fajta...

Vannak esetleg olyan fajta halak (akváriumba lévők) amik nem eszik meg a kicsiket? Vagy mindegyik olyan?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 14:11
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nagy általánosságban a fejlett ivadékgondozásúak általában nem eszik meg, sőt. Ilyenek a sügérek/ bölcsőszájú halak is.

Tisztán növényevőknél is kisebb lehet az esély, de nem garancia.

Szívószájúak (pl: algaevők) szintén ritkán bántják az ivadékokat meg úgy másokat sem, legfeljebb az ikrákat ehetik meg. De náluk is vannak jó szülők, például az ancistrus-ok/ anci-k/ közönséges algaevők.


Egyébként miért fontos ez? Mit tervezel?

2022. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert olyan fajta halat szeretnék venni :)
2022. aug. 12. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2. Akkor én a sügereket ajánlom. Legtöbb fajuk nem csak, hogy nem eszi meg, hanem gondoskodik is az ivadékokról.

Az egyik legkönnyebben szaporítható sügér, a kék akara. Igazából nekem 2 hetente ikráznak a társas medencében, tiszta vízben. Ki is kelnek mindig, de pár nap alatt, a többi hal meg eszi a kicsiket.

Szaporodtak már vérvörös tarkasügerek is párszor. Volt, hogy egyszerre az akarákkal. Régen, a ramirezik is ikráztak, de nagyon ritkán keltek ki. Az elevenszülők is nagyon szaporák. Nekünk még a sügerek között is szaporodtak(pár hétig voltak csak meg, vécén való lehúzástó mentettem meg egy csapatot, úgy adták oda nekem őket. Gondoltam a sügerek között is jobb nekik, mint a csatornában. Nagy meglepetésemre, nem is foglalkoztak velük a sügerek. Igazából, amikor végre gazdát találtam nekik, már 3 szor annyian voltak.). Ha azt szeretnéd, hogy felnőjenek a pici sügerek, (gyakran a szülőket is eltávolítják a profi tenyésztők a nevelő medencéből, mert néha előfordul, hogy véletlenül le nyelik az utódokat. Hobbi szinten bent lehet hagyni a szülőket is.) a szülőkön kívül nem lehet benne más hal, esetleg pár alsó szájállású talajlakó vagy tisztán növényevő halak, talán azok nem falják fel őket. Egyébként nagyon fontos a kicsiknek a jó vízminőség és optimális, nem ingadozó hőfok. A táplálékról is gondoskodni kell, lehet kapni eledelt, frissen kikelt halaknak is.

2022. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!