Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen algázók vannak? Kis...

Milyen algázók vannak? Kis akváriumba 20 l érdemes venni?

Figyelt kérdés
Van olyan ami pici méretű ?
2010. szept. 23. 18:14
 1/8 kzs ***** válasza:

Igen, a neve: "Otocinclus Affinis".

Bár ami azt illeti, csapathal, úgyhogy legalább 4 db kéne belőle (kb. 5 cm-re nő)

2010. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Anci a legjobb, sok féle van belőle, hihetetlen aranyos halacskák, nem igényelnek nagy társaságot.

[link]


Ezen kívül van még sok féle hal/csiga ami eszi az algát, de pl. én csigát nem nagyon tennék be (max. helena-t).

Halból még plekót szoktak algázónak nagyon sokan. Viszont ezek drágábbak, mint az ancik. :)

2010. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, azt azért elolvashattad volna, hogy 20 literes az akvárium, anciról amit linkeltél 90 litert ír minimumnak. Az Otocinclus Affinis valóban jó, vagy garnélát, csigát is vehetsz, ők is jófejek.
2010. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumban nem érzi jól magát egy anci, csigákkal meg könnyen ráfázhatsz én inkább a red cherry garnélát ajánlom mert az a termete miatt nem rontja az összhatást és szép pirosas színük van
2010. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, tényleg nem olvastam el. Csak az algázóig. :) Ekkora akváriumba tényleg ne tegyél se ancit, se plecot. Red cherryk nagyon aranyosak, vicces ahogy forgatják a kis köveket. :)
2010. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A sepregető garnéla, vagy amano garnéla is jó bele (az kicsit nagyobb mint a red).
2010. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 literes akváriumba, kérlek, ne vegyél sepregetőt. minimum 50 centis hossz kell nekik, hogy jól érezzék magukat! A red cherry tényleg jó választás, bár szerintem 2 otocinclus is jó lehet (4 sok egy 20 literesbe, 2 már csapatnak érzi magát, és helyesek, ahogy bandáznak). Ha rákot veszel, nézd meg a vízkezelőt vagy növénytápszert vagy gyógyszert, ha használsz, mert érzékenyek a rézre (főleg gyógyszerben lehet), kevés is kinyírja őket.
2010. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem akarok nagy halat bele semmiképp,azt hiszem ez a törpe szívóharcsa jó választás lesz.
2010. szept. 24. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!