Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literben lehet tartani 2...

60 literben lehet tartani 2 algaevőt?

Figyelt kérdés

1 fiú és 1 lány sima ancistrust lehet 60 literes akváriumban tartani?

Jelenleg kb 10-15 garnéla van benne, 6 galaxy razbóra, növények. Az algaevők kifejlett méretűek.


2022. aug. 14. 11:53
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Még egynek is szűkös, én nagyobb helyre raknám. Esélyes ,hogy a kelleténél jobban territoriálisak lesznek, főleg a hím. S ha emiatt folyamatosan stresszesebbek lesznek akkor az ront az életvitelükön, várható élettartamukon, hajlamosabbak lesznek megbetegedni stb.

Ha nagyon muszáj akkor legfeljebb 1 nőstény talán eléldegél benne (azért nőstényt mert azok általában nyugisabbak).

2022. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az erősebb addig fogja szekálni a gyöngébbet, míg az el nem pusztul.
2022. aug. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kevés neki 60 liter. Ekkora helyen, nagy eséllyel verekedni fognak. Talán egy nőstény el lenne egy darabig, de mikor megnő, már 80-100 liter kéne neki.
2022. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 1 him van 120 literbe és néha rá csodálkozok hogy mekkora hal ez... fele ekkorában szerintem szenvedne, még ezt is nagyon határ esetnek érzem neki
2022. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rakj bele palacsinta algázót inkább. Jóval kisebb halak, bár a mozgásigényük nagyobb valamivel. Nem mondom, hogy nem igényelnének nagyobb helyet, de a 60 liter talán már elégséges lehet. Hűvösebb és tiszta vizet kedvelik. Én biztosra viszont a törpe szívóharcsát, vagy az algázó gébet ajánlom. Nekik már biztosan elég a 60 liter. Azért ne legyenek tömegesen, csak néhány darab. Főleg algázó gébbel kell vigyázni, mert a hímek verekedhetnek.
2022. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Barnabas333 ***** válasza:
Egyszerűbb szerintem a fekete rohamsisak csiga, nekem is az van ekkora akvában.
2022. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 2 algázó már megvan nekem, 300 literben. Az a baj, hogy van egy gyűrűs tüskésangolna, botia haver párosom akik mindenhonnan kitúrják őket. Van bent több búvóhely, ikráztató cső de pont oda akarnak mindig menni ahol ők vannak. Az ikráztató cső szinte mindig le van foglalva, sokszor együtt pihennek benne, ezért nem tudnak szaporodni se szerencsétlenek. Arra gondoltam hogy lehet át kéne tennem őket a kis garnélás akvába.

Na de akkor az se jó megoldás. Lehet inkább keresek nekik egy új, nyugis helyet.

2022. aug. 15. 20:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!