Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan költöztessem a halakat?

Hogyan költöztessem a halakat?

Figyelt kérdés

tegyem őket egy nagy befőttes üvegbe, és szúrjam ki a tetejét? vagy hogyan?

Pestre költözök, kb.4- 5 órán át úgy kell lenniük..túl fogják élni?

megpróbálom őket letakarni majd valamivel, remélem nem fognak megfázni.

7 halacskáról van csak szó.dániók, guppik, szóval kis halak.


2010. szept. 24. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz bajuk annyitól. Az akvárium hogyan kerül fel? Ugye nem csapvízbe akarod rögtön beletenni őket, ahogy felértél velük? Legjobb lenne ha az akváriumvizet is fel tudnátok valahogy vinni az akváriumba.
2010. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az akváriumnak nincs teteje, ezért nem vihetem őket abban.

az akvárium vizét bele tudom rakni az üvegbe, nem is attól félek hanem h megfáznak v jaj nem is tudom:(

2010. szept. 24. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem is arra gondoltam, hogy akváriumban vidd őket...hanem azt mondom, hogy először vigyétek fel az akváriumot, rendezd be, töltsd fel vízzel, kezeld stb, ahogy kell, és csak mikor minden oké akkor vidd a halakat. Addig meg elvannak egy kisebb akváriumban is. De nehogy csapvízbe tedd őket. Mekkora akvárium?
2010. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi bajuk nem lesz.

Nem tudom, hogy sokan miért vannak rákattanva erre az ilyen-olyan kezelt vizekre.

13 éve tartok és tenyésztek halakat. Volt guppi, platti xipho, molli, sügerek, betták meg hirtelen nem is tudom még mi. Mind csapvízben volt, és köszönik szépen, jó egészségnek örvendett mind. Vízcserénél csak annyi pihentetést hagytam, amíg a buborékok kimennek az akváriumból. De volt, mikor idő hiányában ezt sem vártam meg, és soha, semmi bajuk nem volt a halaknak.

A hőmérsékletre már jobban kell ügyelni. A nagy eltérés elpusztíthatja őket.

2010. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igazat adok, én sem értem mi ez a vegyszer mánia.

Szerintem ez csak üzlet. Eladók tukmálják a userre, hogy megvegye a terméket. Én se rakok soha bele semmit, és nálam is kösz jól vannak a halak évek óta, 5db akváriumban.


Halakat meg költöztetheted vödrökben is.

2010. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy kötelező a vízkezelő, de NE rögtön csapvízbe!!!

Nekem 300 literes afrikai sügeres akváriumom van. Ebbe már rakok vízkezelőt, mert mire az a sok klór kimegy...de kis akváriumnál ez nem sok idő.

2010. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én eddig is rögtön csapvízbe raktam őket, és virulnak.

na persze,... majd külön fizetek a bútorszállítónak egy vagon pénzt, aztán vonattal visszajövök Debrecenbe, aztán ismét vonattal felviszem az akváriumot Pestre, csak h a halak tuti jól érezzék magukat:DDD

engem nem a víz része érdekel.. hanem h elég lesz e addig nekik az oxigén, elég-e ha törölközővel pl. körbetekerem a befőttes üveget, kell-e lyuk a befőttes üveg tetejére.

köszi!

2010. szept. 24. 16:54
 8/9 A kérdező kommentje:
nekünk amúgy a fürdőből jön a sok klór, de érdekes módon a konyhából nem. Én onnan szoktam nekik engedni a vizet. Különben sem cserélem ki az egész vizet egyből, csak nagyon ritkán.
2010. szept. 24. 16:56
 9/9 A kérdező kommentje:
na már mindegy..úgy fest beadom őket egy haluci boltba.majd veszek új halakat.azért köszi mindenkinek.
2010. szept. 24. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!