Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől fehéredhet ki az akváriu...

Mitől fehéredhet ki az akvárium vize, ha a fél vízcsere sem segített?

Figyelt kérdés

120 literes, évek óta megvan, soha nem tapasztaltam ilyet. Torokátum harcsák, díszmárna vannak benne, nagyok, öregek, de sajnos nagy részük elpusztult most. :-(

Kicsit elszaporodtak a Barna Kürt csigák.



2022. szept. 4. 19:40
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Azt hiszem a vízben elszaporodtak egysejtű szervezetek (nem jut eszembe a pontos neve). Nem lehet ,hogy többet etettél a szokásosnál? Felgyűlt mulm? Bomló növényzet, ilyesmi? A csigák elszaporodása is azt jelzi ,hogy valamit esznek. Azok az egysejtűek is esznek valamit, tehát összességében többlet kaja van. Pár napig vedd visszább az etetést, elég ha 2-3 naponta kapnak egy keveset. Mehet kb 2 naponta legfeljebb 30-50% vízcsere, meg ezzel együtt a szokásosnál alaposabb karbantartás (pl: mélyebb talajporszívózás, olyan helyekre is benyúlva ahol nem szoktál, átmozgatni a növényzetet, esetleg kivenni s lesikálni a tereptárgyakat stb). Ha minden jól megy pár napon-héten belül megoldódik a problémád.
2022. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egyszer láttam ilyet, amikor egy hétig nem voltam otthon, és mire hazaértem a halak fele elpusztult, a víz fehéres volt, a többiek pedig ramaty állapotban pipáltak a víz felszínén. Persze mindenki mosta otthon a kezeit, hogy nem nyúlt hozzá, szerintem beleborult az ételük és úgy lett hagyva.

Cseréld ki újra a víz nagy részét úgy, hogy a talajon lévő mulmot és elpusztult halak maradványát is felszívod (bár ilyet nem szabad normál esetben, akár vedd ki addig a megmaradt halakat máshová), valamint a szűrőt is tisztítsd ki.

2022. szept. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A google a barátod!


"Fehér víz

Ezt a jelenséget is mikroszkopikus lények, mégpedig az infuzóriumok (csillós egysejtűek) elszaporodása okozza. Sokszor tapasztalható, amikor az akvárium vize szennyezetté válik, vagy amikor alacsony a vízben oldott oxigéntartalom. Egy frissen üzembe helyezett akváriumban, különösen az első időkben, gyakran kell ellenőrizni a víz paramétereit, és ki kell iktatni a kívánt egyensúlyt megbontó okokat. Előfordul, hogy egy egyszerű porlasztó beállítása is segít eltüntetni az ártalmas mikroorganizmusokat.

Ha ez nem hatásos, akkor a legjobb egy, a kereskedelemben kapható baktériumpusztító készítményt beszerezni. A porlasztót a helyén kell hagyni, mert ezek a szerek sok oxigént fogyasztanak. A vizet is egymás után többször cserélni kell, mert a kártékony mikroorganizmusokkal együtt a hasznos (a hulladékot átalakító) baktériumok is elpusztulnak, annak pedig az lesz a következménye, hogy emelkedik az ammónia- es a nitritkoncentráció." / [link]


A víz részleges cseréje után is fontos a vízkezelő használata. Én több márkát próbáltam már, Sera, Tetra, jelenleg Easy Life van itthon. Ezek mind beváltak. Utóbbiból van külön klóros vízhez való is. (Easy Life FFM (fluid filter medium))

Mivel ázsiai sűrű növényes akváriumok vannak, használok még ezenkívül Easy Life ProFito általános növénytápot és Aqua Line Liqui Carbo - folyékony CO2-t.

Hogy véletlenül se legyen túletetés + pár napos távollétnél is hasznos, JBL automata etetőket használok. (napi kétszer kapnak enni, így még jobban elkerülhető a túletetés és a talajon maradó kaja)

Csigákat kiszoktam szedegetni. A trükk, nem a nagyokat, hanem a kicsiket kell kiszedni! A nagyok megeszik a táplálékot a kicsik elől, dominálnak. Az uborka trükk nálam is régi módszer. Én még apukámtól tanultam gyerekkoromban, ő is akvarista volt. Illetve ajánlom az öves díszcsíkot (Botia), aki megkajálja a csiguszokat. De az algaevő hala, sőt a garnélák is konkurenciát képezve csökkentik a csigák számát. (nekünk van Ancistrus cirrhosus - Közönséges algaevőharcsából egy hatalmas óriásunk, kb. 18 cm akinek sok sok hatalmas bajusza van, család egyszerűen úgy hívja: A szörny! :-D )

2022. szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még azt elmesélném, a szörnyet megmentettük úgy került hozzánk. Albérleti lakásunkat eláztatta a felső szomszéd. Nejem és kamasz fiam mentek, amikor jelezték az albérlők. A felső szomszédban is albérlő lakott, egy nő. Az ócskán és hülyén épített akváriuma ment szét és áztatott el. Kiakarta dobni a halakat. :-o Nejem és fiam elkérte és egy felmosó vödörben hozta el őket BKV-n. Az algaevő egy Titanic kerámiahajóban lakott, ki sem jött, avval együtt elhozták. Két hét után volt hajlandó kijönni nálunk. Mai napig abban a hajóban lakik, de sokat van kint. (pedig én nem szeretem az ilyen giccseket az aksikban, de ezt miatta elviseljük) Két éve lakik nálunk!
2022. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#3-4


Jókat írtál, de azért pár apróságra kitérnék, főleg a Kérdező miatt.

Amit linkeltél ott ajánlották a baktériumölő szerek bevetését. Ez persze hatásos tud lenni, de pont az a baj vele amire fel is hívták a figyelmet azaz megöli a hasznos baktériumokat is. Ezért kezelés után az akváriumra gyakorlatilag úgy kell tekinteni mint egy friss indításra halakkal. Persze nem lehetetlen utána helyrerázni, gyakoribb vízcsere pár hétig stb de szerintem ha lehet először a vegyszermentes megoldásokat kell kipróbálni.


Írtad az öves díszcsíkot. Igaz ,hogy eszik csigákat de egyrészt ne feledjük ,hogy az akváriuma csak 120 literes ami hosszútávon szűkös az öves díszcsíknak. Egy-két kisebb botia fajnak még elmenne, bár már így is vannak benne torokátumok meg márnák szóval nem tudom elférne-e más.

Másrészt azt írta ,hogy a csigák is mostanában szaporodtak el, tehát eddig egy beállt populáció volt. Ha megoldódik a probléma gondolom újra beáll a csigalétszám is. Egy új hal (pontosabban több mert ugye a botiák is társasak) amúgy is csak tovább terheli a vizet, lehet többet árt mint használ. Szerintem ha akar valamit ami megeszi a csigákat akkor csigaevő csigát/ helena csigát vegyen. Meglehet nem fogják olyan intenzíven enni mint a botiák, de nem is terhelnek le annyi vizet.

2022. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!