Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebbe az akváriumba még milyen...

Ebbe az akváriumba még milyen halak mehetnek?

Figyelt kérdés
112 literes eddig 10 guppi és 4 neonhal van benne

2022. szept. 4. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból legyen a neonból min 12 db, mert rajhal!

A guppik neme? Hány fiú, hány lány?

2022. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ezerszer jobb lenne, 4 guppi, és 10 neon!

Mivel a guppik úgyis elszaporodnak, méghozzá kezelhetetlen mértékben, ezért elég lenne belőlük 4, a 10 neon meg levadászná a szaporulat nagyját, így így valamennyire kordában lehetne tartani a guppikat.

És 112 literben ez aránylag így hosszú távon fenntartható.

A jelenlegi felállásról viszont ez nem mondható el. (kivéve, ha az összes guppi hím)


Mivel ezek vízközt úszó halak, elsősorban szerintem aljzatlakókban gondolkoznék, mondjuk egy kisebb páncélos harcsa raj.


De ha a neonokat úgy pótolod fel 10-re, hogy a guppikat nem csökkented le, akkor úgy már nem igazán fér be egy teljes raj.

Meg a szűrőtől is függ, mennyi hallal bír el!

Milyen szűrőd van?

2022. szept. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Egyetértek az előtte szólókkal. Fordított arány (picit több neonnal s csak hím guppikkal) sokkal jobb lenne s akkor mehetne pár talajlakó. Így kérdéses, sőt már indulásból a guppi-neon párosítás kifogásolható. Megoldható az együtt tartásuk, csak nem nagyon illenek össze.
2022. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak azért van benne guppi mert még ajándékba kaptam és neon halból is több volt csak míg nyaralni voltam meghalt néhány darab
2022. szept. 5. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!