Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az akvárium szett jó lenne...

Ez az akvárium szett jó lenne erre a célra?

Figyelt kérdés

Jó 20 év kihagyás után szeretnék egy főként garnélás-növényes, esetleg némi nanohalas akváriumot. Nem sietek sehová, jót szeretnék. A hely adott, max. 70*50 cm alapterületem van, itt kell elférni.

Bútor nincs, tehát szükség van egy megfelelően teherbíró szekrényre is.

Nem szeretnék 30 cm-es, keskeny akvát (Invitalpet), szerintem ez túl keskeny, inkább legyen mélyebb.

Jó volna külső szűrő a belső helyett, de ebben hajlandó vagyok kompromisszumra.

Világítás megfelelő legyen, nincs csúnyább egy fényhiányos akváriumnál (szintén a fent nevezett oldalon vannak olyan szettek, amihez viccesen alacsony teljesítményű világítás tartozik, ráadásul nem is bővítheő).

Egyelőre ezt a szettet találtam, ami nagyjából fedi az elképzelést, de az ára elég húzós:

[link]

Ennél a világítás alapból is elfogadható de bővíthető is, a szűrés rendben van szerintem. Meg tudnátok nézni kérlek? Mit szóltok hozzá, van-e benne az árán kívül más riasztó dolog?

Próbálom darabokból is összeállítani, eddig csak lényegesen drágább összeállításaim vannak, olcsóbban a technikai minimumnak nem felelnek meg.



2022. szept. 11. 15:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy technikailag szerintem megfelelő másik változatot sikerült összeraknom, ez egy oase külső szűrővel együtt 110e-ből jönne ki (még mindig elég sok):

[link]

aksi [link] 60x30x44

világítás: [link]

külső szűrő: [link]

Összesen: 110e

2022. szept. 11. 19:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bútor is kell, akkor ez nehezen lesz olcsóbb. Max ha használtat veszel.


Barkácsolni nem szoktál? Szerszámokkal hogy állsz?

Csak mert ha egy ilyen egyszerűbb szekrény is megteszi, egy ilyen nem nagy ördöngősség összerakni.

Okosan meg kell tervezni , rászámítva az anyagvastagságot, stb, hogy mekkora elemek kellenek.

18 mm-es bútorlapból , lapszabászatban leadod a megrendelést, milyen mekkora elemek kellenek, hogy melyiket kell "lezárni" (azt ők géppel megcsinálják) te meg otthon összecsavarozod.


Ha a hátulja is 18 mm-es bútorlap, nem 3 mm-es farost, mint általában a bútorok háta, az merevít rajta annyit átlóban, hogy nem sokat jelent, hogy nincs csapolva, meg ragasztva.

Ezzel lehetne valamennyit spórolni.

2022. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos se helyem, se szerszámom a házi szekrénykészítéshez. :( Köszönöm azért!
2022. szept. 12. 15:40
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Én alapból szetteket nem szoktam ajánlani mert rendszerint gyenge a technika bennük. Viszont ha növényes-garnélást tervezel (igénytelenebb növényekkel) akkor működhet egy jobbfajta szett. Ugyanakkor én tartom magam a “magam állítom össze” elvnél mert akkor mindenből olyan van amit szeretnél. Javaslom nézz körbe facebook csoportokban meg hasonlókban, néha látni jó ajánlatokat. Igaz ,hogy használt cuccok s emiatt van egy kis lutri benne, viszont újul venni mindent meg drágább. Bár igaz, inkább csak a kezdeti költség drága.
2022. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Tudnál kérlek javasolni bevált fb csoportot? Marketplace-n néztem hirdetéseket, ott nem találtam normálisat.
2022. szept. 16. 09:32
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Sajnos nem tudok ilyet ajánlani, esetleg a Növényes Akvaristák Közössége csoportot nézd meg. Én csak benne vagyok 2-3 olyan csoportban ami kimondottan a környékemen/ megyémben stb levő akvaristáknak készült, így ha van valami jó akkor nagyobb eséllyel lesz közel az illető. Szerintem nézd meg ,hogy vannak-e olyan csoportok amiknek a nevében benne van a megye/ város/ akármi ahol élsz, biztos akad ilyen (ezek sokszor privát csoportok, csak csatlakozás után látod mik vannak).

Illetve van ,hogy a csoportnak van egy külön adok-veszek változata is ahol kimondottan ezzel foglalkoznak míg a “fő csoportban” minden mással ami akvarisztika. Például a fentebb említett csoportnak van ilyenje.


Illetve kis tipp ,hogy érdemes lehet kiírni a csoportban ,hogy mit keresel mert láttam már olyat többször is ,hogy több embernek is volt eladó holmija de nem hirdette meg külön hanem amikor valaki keresett valamit akkor megjelentek a kommentek közt.

2022. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segítséget! Ha már a pontos technika kiválasztásában előbbre jutok már megéri a csoportot olvasni, és hátha tényleg találok egy használt darabot, ami nekem jó lenne, más pedig már mondjuk kinőtte. :)
2022. szept. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!