Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium aljára tehetek...

Akvárium aljára tehetek műfüvet, ami nem akváriumba való műfű?

Figyelt kérdés
Akvárium aljzatként szeretnék műfüvet vásárolni, de nem kifejezetten akváriumba valót, hanem olyat amit lehet kapni a Diegoban kültéri műfű. Természetesen puhát választanék ami nem sérti meg az állatokat. Az lenne a kérdésem, hogy ez így működhet, nem szennyezné a vizet? Légyszi olyan írjon, aki ért hozzá, vagy csinált már hasonlót, nem csak találgat. Köszi előre is a válaszokat! :)

2022. szept. 23. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2022. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én évek óta használom, remekül bírja. Talajszűrő alapnak, úszó teknős napozó szigetnek. Én is szoktam feltételezéseken alapuló válaszokat tolni de mindig tartalmazza hogy "szerintem, nem próbáltam de, valószínűleg, stb." Mivel itt név nélkül zajlik, az etikai léc gyakran rezeg pl. értelmezhetetlen, komment nélküli lehúzások stb.
2022. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Még ha találnál is olyant amelyiken 2m-nél közelebbről sem látszik, hogy mű és környezetbarát anyagból van akkor sem ajánlom. Azon túl, hogy giccses minden műnövény és dekoráció egy akváriumban borzasztóan algásodnak, ráadásul a műfű a mulmot is rendesen megfogja. Nagyon macerás egy ilyen talajtakarót tisztán tartani, a helyén szinte lehetetlen a folytonos kiszedése pedig elég nagy stresszt okoz a halaknak. Amúgy hamar élővé válik , kb 2hónapra saccolnám az algatelep kialakulását és a "szép füvedet" ellepi az ecsetalga. Az sem jó megoldás ha folyamatosan algairtót öntesz a vízbe, sajnos a többségük nincs kedvező hatással az élővilágra, mondhatni károsabbak mint maga az alga. Remélem sikerült lebeszélnem róla ha nem akkor 2 hónap múlva már saját tapasztalataid is lesznek. Az első két válaszban leírt dolgokhoz használható de akváriumi dekorációnak nem tanácsos.
2022. szept. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem tehetsz bele, és ha lesz bébi halacskád akkor el tudnak bújni
2022. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!