Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni akváriumokban...

Mit kell tudni akváriumokban a vízkeménységről?

Figyelt kérdés

Még olvastam vízkeménységről akvarisztikai kérdéseknél. Hogyan lehet beállítani a vízkeménységet? Ha pl lenne (nincs, nem lesz halam úgy hogy nem tudok mindent amit kell) egy bettám, 54 literes akváriumban, megfelelő vízmelegítővel, szűrővel, növényzettel, stb. akkor milyen vízkeménység kellene neki? Vízkeménység mérő eszközt (ha jól tudom ilyen papír-szerű szalaggal lehet mérni, de lehetséges hogy összekeverem valamivel) hol lehet venni?


Eddig mindig azt láttam, hogy mielőtt az adott halfajtából beköltöznek az akváriumba, bejárassák a csapvizet, vízcserénél pedig kábé 30%ot cserélnek, azt pedig sima csapvízzel



2022. szept. 26. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent, de egy bettás akváriumhoz neked nem kell foglalkoznod a keménységgel.

Ha mégis rááldozol annyit, akkor lágy vízzel lehet lágyítani.

Hogy lágyvizet hogy csinálsz, arra különféle módszerek vannak.

Pl. rákötsz a vízvezeték rendszerre egy RO szűrőt.

Vagy hurcolod haza száz számra a teszkóból az ioncserélt vizet.

És ezt folyamatosan, mert a részleges vízcseréknél ugyanúgy tartani kell a csapvíz/lágyvíz keverési arányt.


De van ennél jóval fontosabb dolog is, alapvetően ha nem élhetetlenül kemény a vized, végül is elmegy a csapvíz is.

Mérni én csepegtetőssel jobban szeretek. Van külön karbonát-, meg összkeménység mérő. Egyik se drága.

2022. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok irányadónak itt van kezdésnek ez

https://www.youtube.com/watch?v=VNJlGXS53iE


Folytatásnak:

[link]

2022. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!