Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért büdösödik a bettám vize?

Miért büdösödik a bettám vize?

Figyelt kérdés

30 literes akváriumban van, megfelelő szűrővel ami mindig megy. Hetente van kb 80 százalékos víz csere 2 hetente az aljzatot is tisztítom.

Növények nem rohadnak. Túl táplálás nincs minden ételt meg szokott enni.

Mitől büdösödik?

Fél hét alatt olyan büdös lett hogy ha felé hajolok majdnem rosszul leszek.



2022. szept. 27. 12:27
 1/8 Embercsempész válasza:
0%
Azért büdös mert hal
2022. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az aljzatot hogy tisztítod, szétszeded az egész aksit?

A szűrőt is ki szoktad takarítani?


(a 80% sok, de önmagában az még nem okozna ilyen problémát)


A cserevizet pihenteted 1 napig??

Mi az a megfelelő szűrő? Pontos márka, típus?

2022. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 robetko ***** válasza:
Nekem nem büdös a bettám vízen viszont pusztulnak a növényeink. Neked milyen növényeid vannak?
2022. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 robetko ***** válasza:
vize*
2022. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A büdös mindig túl sok szerves anyagot jelent (a bomló fehérjének van bűzös szaga). Ennek két oka szokott lenni, az elégtelen szűrés és a túletetés.

Pontosan mi és mennyi van az akváriumban és milyen világítást, szűrőt használsz? Az akvárium indítása, növényesítése után volt egy hónap üres járat, mielőtt a hal belekerült?

2022. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2es


Aljzatot aljzat porszívóval tisztítom 2 hetente.

Szűrőt víz cserénél minden héten takarítom.

A vizet nem hagyom állni helyette klór mentesítő lötyöt használtok.

A szűrő márkája valami sebo vagy valami ilyesmi. Nem tudom nagyon mert azt nem én vettem.


5-ös

Egy hím betta van benne és egy csiga. Az akvárium világítása délután 5-től este 11-ig van bekapcsolva.

Nem ment 1 hónapig. Azt mondták hogy az hülyeség elég ha 24 óráig megy és utána mehet bele a hal.



Az elején nem volt büdös. Úgy 3 hónapja kezdett. Pedig egyáltalán nem változtattam semmit

2022. szept. 27. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy túlélte a hal. Az "azt mondták" -ra soha többet ne hallgass, mert egy idióta, legyen az bárki.

Mindenképpen a szűrő irányából kéne szerintem megközelíteni.


Bármi felirat, gyári adat, valami?

Mekkora szivacs van benne? Hány köbcenti ?

Rákerestem, valami Sobo-t találtam is, de ez több méretben van.


Egyelőre annyit tudok mondani, hogy vízcseréből állj rá heti 2x15-20 %-ra, nem kell több, a szűrőt pedig ne mosd ki!!!

Ha nagyon leesik a vízforgatás, és alig forgat, akkor egy vízcsere alkalmával, mikor van leszívott akváriumvized, akkor a szivacsot abban kinyomkodod, de azt se kell nagyon tökéletesre.


A részleges vízcseréknél a víz leszívását minden esetben egybe kötheted aljzatporszívózással. Nem baj, ha nem tökéletes, mert csak kevés vizet szívsz le, tehát nem tudsz sokáig porszívózni.

Vagy mondjuk heti 1 alkalommal porszívózz.


Van ilyen barna iszapszerű trutyi a szűrőben? Az a jó, ha van. Arra vigyázz. Azt sose mosd ki teljesen.

2022. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mialatt részletesen válaszolsz a feltett kérdésekre szorgalmasan olvasgasd ezeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Ha büdös akkor valami bomlik. S ahogy korábban írták itt nagyrészt a szűrő/ szűrés felől lesznek problémák. A visszább vett vízcserék mellett én megemlíteném ,hogy kevesebbet etess. Elég ha 2-3 naponta kap egy keveset, majd ha rendeződnek a dolgok akkor fokozatosan átállhatsz napi egyszeri etetésre heti egy koplalónappal.

2022. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!