Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhattak ki a...

Mitől pusztulhattak ki a guppijaim?

Figyelt kérdés

50 literes aksi lámpával, fűtéssel, nagy teljesítményű szűrővel. Hetente volt 30%os vízcsere és talajporszívózás. Naponta kaptak enni, Sera tápot vagy szárított szúnyoglárvát.

Korábban bettát tartottam, ő sajnos betegségben elpusztult. Tisztítás és nagytakarítás után kerültek bele az új halak, 5 hím guppi. Szépek voltak, sokáig nem történt semmi probléma, de 2-3 hét után elpusztult az egyik. Nem láttam rajta semmi betegségre utaló dolgot vagy sérülést. Pár nap múlva még egy elpusztult, majd még egy és így tovább. Másfél hét alatt elpusztult 4, már csak egy van. Az egyiknek nem találtam meg a tetemét, gondolom a többi megette.

Ez mitől történhetett? Egyiken se láttam semmi külső furcsaságot, sérült uszonyt vagy hasonlót. Volt, hogy az egyik előbb még boldogan úszkált, majd egy óra múlva már halott volt. A legutóbbi elhullott példánynál láttam egy este, hogy elég érdekesen úszik, mintha merev lenne a gerince, reggelre elpusztult.

Érdemes venni új guppikat vagy ez valami betegség lehet?



2022. okt. 11. 21:59
 1/8 Rosszlovas ***** válasza:
100%
A tisztítás és nagytakarítás után mennyit ment üresen az akvárium, már úgy, hogy berendezve, feltöltve, éjjel-nappal működő szűrővel, de halak NÉLKÜL?
2022. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Nem olyan sokat, 1-2 hetet talán, annyira már nem emlékszem. Nem eresztettem le teljesen, hanem párnaponta csináltam vízcseréket, illetve metilénkékkel fertőtlenítettem. Vannak benne csigák, szóval teljesen "üresen" sosem üzemelt.
2022. okt. 11. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt guppik nehezen viselik a környezetváltozást.Kb.egy éve vettem 5 guppit-annyi volt a kereskedésben-hím,nőstény,vegyesen.Néhány hét alatt mind elpusztult.Utoljára egy hasas nőstény,mielőtt elpusztult,lefialt.A kicsiknek ,amik nálam születtek semmi bajuk,azóta felnőttek.Most két akváriumban van kb 40 guppi,ők mind az első 5 leszármazottai.
2022. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így elmondásod alapján jónak tűnik a tartásuk. Lehet hogy egy kicsit kevesebb vizet cserélj hetetente,így nem olyan nagy a változás nekik hirtelen.

Egyébként valószínűleg csak genetikai hulladékok szegények, manapság a legtöbb guppi az:(

2022. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Meglehet ,hogy eleve az állománnyal volt valami gubanc. De persze előfordulhat ,hogy mégis az akváriummal van valami baj. Azt írtad metilinkéket használtál. Az jó eséllyel megölte a hasznos bacikat is ezért az akva annak ellenére ,hogy nem volt teljesen szétszedve mégis friss indításnak minősült. Tesztek nélkül nem tudok biztosat mondani de lehet felgyűltek a nitrogénvegyületek (még nem volt egészséges bacitömeg ezért hamar halmozódhat például az ammónia) s az okozta a pusztulásukat. Ha megnézed például az akvaguru-n:

[link]


Tünetnek annyit adtam ,hogy hirtelen halpusztulás s látható ,hogy ilyen jellegzetes mérgezéses/ sokkos eseteket ad ki. Az elmaradt beszoktatást kizárhatjuk mert nem berakás utáni órákban pusztultak el. Marad az ,hogy vagy eleve defektesek voltak vagy valami gond van az akvával. Minden esetre amíg kiderül addig ne legyen új halad. Szóval írj részletesen a tartási körülményekről, hátha.

2022. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy nem kéne nekik szúnyoglárvát adni, bélgyulladást okozhat
2022. okt. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

A guppi egyáltalán nem kezdőknek való hal, nagyon belterjesek és rendkivül gyenge az immunrendszerük.

Nem volt bejáratva az akvád ez ölte meg őket(akár hónapokig is ajánlott járatni üresen ) a guppinak tényleg fontos, mivel immunrendszerük kuka

2022. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Bélgyulladást okozhat a szúnyoglárva de kizárnám a tüneteinek hiánya miatt (átlátszó széklet, felpuffadt végbél). A rosszul tárolt szárított kaján nem látható, mérgező penészgombák lehetnek. Remélem a vízcserék állott, klórmentes vízzel történtek. Vízhálózat javítása után nem feltűnő nehézfém szennyeződések kerülhetnek be. Az infókból én mindenképpen mérgezésre gyanakszom. Az aktív szén bevetése ilyenkor indokolt.
2022. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!