Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki kell tisztítani az algát...

Ki kell tisztítani az algát az akváriumból kezelés előtt?

Figyelt kérdés
Megjelent az akvámban a kékalga. Vettem rá algaölőt. Mielőtt becsepektetném, le kell tisztítanom a kövekről, meg a fáról? Csak azért kérdem mert elég macerás folyamat azokat kiszedni belőle.

2022. okt. 18. 16:49
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

Kékalga azaz cyanobaktériumok? Ezek nem igazi algák szóval oda kell figyelni ,hogy a megvett készítmény hatásos-e ellenük is. Viszont én azt tanácsolom ,hogy mielőtt azt használnád próbáld meg a “vegyszermentes megoldásokat”. Például első körben mindent ellenőrizni mert ha zavaró mennyiségben megjelentek akkor valami nincs rendben. Túl magas vagy épp túl alacsony nitrátszint, rossz állapotú növényzet, valami bomló dolog stb. Egy alapos takarítással kezdj, utána hosszabb sötétkúra. Majd ha minden kötél szakad akkor lehet folyamodni “vegyszerekhez”.

Igazából az ellenőrzés-takarítás részét amúgy sem tudod megkerülni mivel a probléma forrását kell megszüntetni, az algák a problémának csak a zsoldosai, megtestesítői ha fogalmazhatok így.

2022. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, sok hasznos jó tanács! Próbáltam már “fényterápiával” de nem működött. Többször takarítottam de visszajött.
2022. okt. 18. 18:00
 3/5 A kérdező kommentje:
A cynobaktériumok prokariótafélék, de fotoszintetizálnak is, maga a cynobaktérium nem alga. Egy bizonyos mennyiség után a kékalga lesz belőle, ami már alga.
2022. okt. 18. 18:05
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ezek hasznosak lehetnek:

[link]

[link]


Szerintem próbálj meg még egy nagyon alapos takarítást, utána több napos (szerintem kezdésnek 3-5 nap megteszi) teljes sötétítést. A növények remélhetőleg kibírnák, ennyitől nem szabadna végleges káruk legyen. Utána megint alapos takarítás, legfeljebb 50%-os részleges vízcsere stb. Természetesen mindezeket csak azután ,hogy meglett a hiba a rendszerben. Ha már itt tartunk írhatsz részletesen a tartási körülményekről, hátha kiszúrunk valamit.

2022. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az algaírtó nem hatásos, a mechanikai ideiglenes, a fényviszonyoktól csak alig függ. Első lépés-mérj keménységet....

Apróbetű ráérőknek: Miért nem eszik a csigák? Hogyan lehetne őket feltálalni? Miért terjednek olyan könnyen az algák és miért olyan nehéz megtartani a növényzetet? Hogyan lehetne olyan életteret kialakítani ahol ezen tulajdonságuk hátrányt jelent? Mi az előnyük a magasabb rendű növényeknek és ez miért nem érvényesül?

2022. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!