Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel fertőtlenítsem, hogy a...

Mivel fertőtlenítsem, hogy a halaimnak ne legyen bajuk?

Figyelt kérdés
kapok a halaimnak egy kerámia bújócskát.Használt.Nem szeretnék fertőzést bevinni az akváriumomba.
2010. szept. 29. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a forro viz eleg lessz.
2010. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
domestos, tuti kipucolja még a halakat is az aq-ból.
2010. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én ecettel szoktam..beleöntöm vmi szórófejes üvegbe és

úgy..de utána menny ki pár percre onnan mert irritálni fogja a szemed és az orrod =)

2010. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is forró vízbe tenném, az bőven elég szokott lenni, a baktériumokat elpusztítja. Esetleg van ez a fertőtlenítő tabletta (hyperol), amit vízben kell feloldani, akkor szoktam használni, ha károsítaná a forró víz a dolgokat. Nagyon hatásos de nem agresszív, egy mosás után biztonságosan használhatóak a vele fertőtlenített tárgyak.
2010. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Menny... -.-

Egyébként szintetikus vegyszerrel semmiképp ne használj! A forró vizes megoldás tökéletesen megfelel nem kell túlzásba vinni ezek csak pénz kidobások. Egyébként megjegyezném a vírusok meg baktériumok amik potenciálisan a halakra veszélyesek azok vízben élnek. Egy kiszáradt tárgy nem jelent veszélyt.

Természetesen a vadi új cuccok veszélyesek, de ott szintetikus anyagok jelentenek veszélyt az élőlényekre amik kiszivárognak, feloldódnak stb...

2010. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 29. 16:48
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Mivel nem ismert a pontos anyaga, én inkább a sót,ecetet, neomagnolt, stb ajánlanám, nehogy megrepedjen a forró víztől.Nem kell túllihegni a dolgot, valóban elég lenne egy alapos mosás és szárítás is.Ha mégis a főzés mellett döntesz,várd meg amíg magától kihűl, mert a hideg víz kárt tehet benne.
2010. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
kerámia ,és másnak az akváriumában volt amit felszámolt.
2010. szept. 29. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Neomagnol, használják akváriumi eszközök, víz, növények, bármi fertőtlenítésére. Még darakórra is gyógyszernek.
2010. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Értem én, hogy kerámia, de abból is van számtalan különböző összetételű,olyan is van, aminek árthat a forró víz, pláne, ha utána hirtelen lehűtik.Gyakorlatilag bármilyen tisztítószerrel lemoshatod, ami vízben oldódó,ha utána jól leöblíted.Nincs azon már semmi veszélyes baci, ami árthatna a halaknak, ha volt is, régen elpusztultak, amikor kiszáradt.
2010. szept. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!