Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó fajtaválasztás akva...

Ez jó fajtaválasztás akva indításához?

Figyelt kérdés

Akváriumot szeretnék indítani és leginkább elevenszülőket raknék bele, ezek a következők: 4xifó (1 hím 3 nőstény),12-14 platti, 4 guppi (2 hím, 2 nőstény, mert elég gyorsan szaporodnak), esetleg még 10 gyöngydánió, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos...

Talajlakóknak a következőket gondoltam. Legyezőgarnéla, óriássepregtőgarni, sakuragarni, 1 pár anci, 6-8 páncélosharcsa és jópár csiga:) mindezekre 128 l akva jutna

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lenne életképes ez az elképzelés ha megvalósítanám és, ha működne milyen aljzat és növényzet lenne jó nekik. Nem most azonnal akarok akvát indítani, jól akarom csinálni! Úgyhogy bármilyen tanácsot, segítséget szívesen fogadok!:)



2022. nov. 27. 21:38
1 2
 1/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

Kísérteties a hasonlóság, csaknem ez is a tiéd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Minden esetre az ott leírtak itt is érvényesek. 128 liter nem olyan sok, de még nagyobb akvában is finoman szólva merész ötlet 3 vegyes csapatú elevenszülő. Na meg az olyanok mint mondjuk a xifó nagyobbacska s hajlamos a csipkelődésre, megcsipkedheti a guppik uszonyait. Szóval inkább xifó és platti guppi nélkül vagy guppi s platti de xifó nélkül stb. Ilyesmi társítás némileg biztonságosabb. Viszont csak hímeket.


Gyöngy dánióval ne akard így összerakni ezeket. Az egy lágyvizes nanohal. Akkor inkább lágyabb víz s endler guppik mellé, max szivárványos. Vagy másik lágyvizes nanohal.


A garnik megint egy másik történet. Az olyan halak mint a xifók meglehet még a nagyokat is megtámadják. De lehet nem foglalkoznának velük, lutri. Nanohalakkal általában biztonságosabb a társítás. Érdemes sok növényt-mohát telepíteni s a garnik kerüljenek be elsőnek, majd egy hét múlva az első halak s így ők megszokják a helyet mire halak is lesznek.

2022. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az ajánlott oldalakat már elolvastad?
2022. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kb. elfogadható összetételt raktál össze. Bár a guppik valószínű meg lesznek csípkedve a nagyobb garnik által.
2022. nov. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Guppikból ne rakj nőstényeket, hacsak nem akarsz havonta 40 kisguppi apja/mamája lenni.
2022. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem lenne gond. A kis guppikat megennék a többi halak. Nem lenne túlszaporulat
2022. nov. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-nek

Én őszintén szólva nbem bánnám, ha lennének kis guppik, mert fenn tudnék nekik tartani egy 54, vagy 30literes nevelőakváriumot.A szaporulatot pedig el tudnám adni, ha ebből lehetne fedezni, a nagyobb akvában levő halak kajáját szerintem az már egy sikeres történet lenne.. :)

2022. nov. 28. 20:35
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
80%

#6 Kérdező


“A szaporulatot pedig el tudnám adni, ha ebből lehetne fedezni, a nagyobb akvában levő halak kajáját szerintem az már egy sikeres történet lenne.. :)”


Ebben inkább ne reménykedj. Mivel nagyon könnyen szaporíthatók ezért még ingyen is nehéz megszabadulni tőlük. Ha nincs egy konkrét tenyésztési terved hanem csak hobbiból tartanád őket akkor nem éri meg vegyes csapatban elevenszülőket tartani. Nem is kell külön rakni az anyákat, nálam mikor még rendszeresen tartottam őket már vagy kétszer túlszaporodtak a xifók úgy ,hogy volt mellettük más hal is. Csak volt elegendő növényzet (amit amúgy is igényelnek) s mindig maradt meg néhány.


A privátodra itt válaszolnék ha nem gond. Elvégre ide tartozik. Szóval:

“tegyük fel, hogy a xifo-platti, vagy a guppi-platti felállás van az akváriumban. Tudnál melléjük egy haramadik halfajt amit szintén betelepíthetek melléjük és nem talajlakó?”


Szível szerint csak talajlakót ajánlanék harmadiknak. A guppik is s plattik is felül és vízközt mozognak, plusz van belőlük ezer féle. Simán lehet olyan összeállítást kihozni ,hogy ne legyen kétszer ugyan az a változat.

Viszont ha nagyon akarsz egy harmadikat akkor esetleg guppi+platti mellé endler guppi. Valamivel kisebb mint a szivárványos guppi s szintén nagyon színes. Még az alap variáns is igen mutatós.

Xifó+platti esetén molly. Bár személy szerint jobban szeretem ha az ilyen nagyobb elevenszülők (xifó, molly) a tiédnél nagyobb akvában vannak népesebb létszámban. Szerintem szerencsésebb ha csak a kisebb fajoknál maradsz.


Ami a létszámot illeti szerintem kezdésnek elég 2 faj és abból 6-8 hal, bármelyik felállást választod. Utána ez alakítható stb.

Viszont ha még nem volt akváriumod akkor még messze vagy a halaktól. Először tanuld meg legalább az alapokat az ajánlott oldalakon. Majd meglátod mit miért írunk, ajánlunk.


Természetesen ha kérdésed van nyugodtan tedd fel, többen is szívesen válaszolunk.

2022. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Az oldalakat már nézegetem pár hete, ezért is kérdeztem olyan fajtákról amiknek hasonlóak az igényei.
2022. nov. 28. 21:39
 9/11 A kérdező kommentje:

7-nek

De lenne még valami. Egy jó tenyésztési tervet hogyan kell összerakni?

2022. nov. 28. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Horn-Zsilinszky féle akvarisztika könyvet, minden betűje aranyat ér. Antikváriumokban időnként felbukkan. Ha ez megvan, először csinálj egy 100 liter körüli növényes low-tech akváriumot pontylazacokkal. Ha ezt sikerül üzemeltetni legalább egy évig stabilan, nagyobb összeomlás, algásodás, halbetegség nélkül, lehet váltani igényesebb növények és állatok irányába. Ez már erősen zsebbenyúlós összerakni. Ha ezt is sikerül stabilan tartani, akkor az eddig megtanultakból elkezdhetsz egy igényesebb fajt szaporítani, kellő tudással (linkelt weblapok, ez a könyv és az eddig megtanultak) végül tenyészteni. Aztán ha majd a tenyészállataidat Thaiföldről hozod/hozatod, és a nálad kiszelektáltak is kurrens példányok másnál, elmondhatod magadról, hogy tenyésztesz.
2022. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!