Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg lehet tisztítani az ÉLŐ...

Meg lehet tisztítani az ÉLŐ vízicsigákat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy nagyon elhanyagolt akváriumot, mindenestül. MINDENT benőtt benne a fekete ecsetalga, de olyan szinten, hogy a növényekből nem tudtam egyet se megmenteni, vasfákat is ki kellett dobnom stb.

Volt benne 8 db vörös neon, azokat kimenekítettem.

Viszont! vannak benne vízicsigák, nem sok, pár darab, de a házuk is be van nőve ecsetalgával :(

Ezek mégiscsak érző élőlények, nem dobhatom ki őket úgy, mint egy darab fát vagy akár egy növényt... viszont tuti nem teszem így őket bele egy akváriumomba sem...

Mit lehet csinálni ezekkel a csigákkal? Van valami módszer az alga elpusztítására, leszedésére róluk? Egyelőre egy 5 literes üvegben várják a sorsukat...


2022. nov. 28. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon puha fogkefével pucoltam le a házukat, amikor hasonlóan jártam, mint te.
2022. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is meg tudod tisztítani őket, csak ne használj semmi durvát és vegyszert:)
2022. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az algafertőzés átmegy a halakkal is. Inkább azt találd ki, hogy hogyan nyomd el az algaképződést az akvárium normális üzemeltetése mellett.


A csigákat letakarítod egy megfelelő keménységű ecsettel, és kész! Ha túlszaporodnak, úgyis likvidálnod kell majd a felesleget.

2022. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az akváriumban az algásodással szerintem nem lesz gond. Nulláról indítom újra. Van másik 3 akváriumom, és egyik sem algás, szerencsére.

Itt az algásodásnak az volt az oka, hogy egy 130 literes akvárium egy sima belső szűrővel, bármilyen vízcsere nélkül ment kb 5 hónapon át. Én tuti nem fogok ilyet csinálni :)

A neonok egyelőre karanténban vannak, és majd vissza fognak kerülni ebbe az akváriumba, mihelyt alkalmas lesz rá (még 2-3 hét).

Köszönöm szépen az ötletet, megpróbálom a fogkefét. Sajna kicsi csigák, félek, hogy összeroppantom őket...

2022. nov. 28. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!