Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150L akvárium elég 2 aranyhaln...

150L akvárium elég 2 aranyhalnak? Milyen márkájú külső szűrőt ajánlotok az akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Hozzám került két aranyhal, az egyik teleszkópszemű, a másik pedig fátyolfarkú. Még kicsik,nagyjából 2-4 centisek tűzoltásként 72 literes akváriumban vannak, de amilyen gyorsan csak tudom szeretném megfelelő méretű akváriumba tenni őket(igen felelőtlen voltam mert hallgattam az eladóra, bűntudatom is van rendesen úgyhogy tisztában vagyok azzal milyen bolond voltam). 150L akvárium elég nekik? Ha nagyobb kell természetesen veszek olyat ami megfelelő.Nem szeretnék melléjük venni bármilyen más fajt. Azt szeretném hogy jól érezzék magukat. A másik kérdésem pedig milyen márkájú külső szűrőt vegyek nekik 150l-nél? Rengeteg helyen próbáltam informálódni, tudom hogy erős szűrés szükséges,de elvesztem a rengetegben szűrő téren. Válaszokat nagyon köszönöm.

2022. nov. 30. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kivártam hátha besegít egy nálam komolyabb vásárlóerő aki szerint "túlszűrt víz nincsen" de még nem aktívak. Elveim szerint a precízen hangolt szűrő jobb mint a nagyerejű de ezt kezdő szinten nem illik reklámozni a vonalkód műveltségem pedig minimális.

Az aranyhal nem territoriális hal hanem préda állat ezért igényli a fajtársai jelenlétét. 150L- pedig elég karcsú egy csapat helyigényének.

2022. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#1


“Elveim szerint a precízen hangolt szűrő jobb mint a nagyerejű”


Meglehet, bár jobban jár ha inkább erősebbet/ nagyobbat vesz mint gyengébbet/ kisebbet, főleg aranyhalazni. Elvégre a plusz szűrőfelület nem árt, s ha az áramlás túl erős azt könnyebb fojtani, megtörni mint az eleve gyenge szűrőt/ kicsi szűrőközeget fejleszteni, bővíteni.


Kérdező 150 liter eléggé az alja, 2 aranyhalnak elmegy bár jobb nekik ha többen vannak. Ahhoz persze nagyobb hely kell, 200-250 liter már elég 3-4 (nagyon max 5) halnak. S ezen a ponton én elgondolkoznék ,hogy tényleg szeretnél-e aranyhalazni, 72 literben lehet sok más, kisebb trópusi fajokat tartani, növényeket, garnélákat stb. Lehet könnyen találnál valakit (pl: körbekérdezgetsz témába vágó akvarista csoportokat facebook-on) akinek már van aranyhalas akváriuma, tava s tudna gondoskodni a halakról. Nem lebeszélni akarlak csak szólok ,hogy mielőtt nagy költségekbe ugrasz gondold át ,hogy tényleg ezt akarod-e.


Amennyiben megtartod a halakat ezeket az oldalakat ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


A szűrő méretét ugye a végleges akvárium mérete befolyásolja. Ahogy írtam-írtuk ha választani kell inkább nagyobbat mint kisebbet. A márka szinte mindegy, híresebb márkákkal csak nem fogsz nagyon mellé (ez egy udvarias megfogalmazása annak ,hogy én sem vagyok egy nagy kutya a piacon). Ami inkább fontos ,hogy melyikhez tudsz könnyen, gyorsan alkatrészeket venni. Például ha mondjuk eltörik a rotor akkor csak nem mindegy ,hogy a közeli akvarisztikából tudsz venni s legfeljebb pár óra az egész művelet vagy csak neten tudod megrendelni s napok mire kihozzák. Hát vagy elébe menve a bajnak miután megveszed a szűrőt rendelsz hozzá pár alkatrészt ,hogy legyen kéznél ha kell, ez is egy megoldás.

2022. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget.Szeretném őket megtartani, mindent megteszek hogy jól érezzék magukat.
2022. dec. 1. 12:19
 4/11 anonim ***** válasza:
3<- Csak azt nem értem hogyha 2. nem tetszett miért köszönöd ?
2022. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Két aranyhal? Akkor csak és kizárólag 3000 literes akváriumot vegyél nekik.

Ha már hárman lennének, akkor én bérelnék egy tavat a helyedben nekik.

2022. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 "Csak azt nem értem hogyha 2. nem tetszett miért köszönöd ?"


Honnan veszed azt hogy nem "tetszett"? :D


Minden jó tanácsot és segítséget elfogadok, ráadásul ha tetszik, ha nem a halak igényeik szerint fogok cselekedni. És egyébként is mindenki válaszát hasznosként értékelem ha már saját idejüket rám pazarolják a felelőtlenségem miatt. Szóval ŐSZINTÉN köszönök minden segítséget!

2022. dec. 2. 11:19
 7/11 anonim ***** válasza:
6-Megfigyelésem szerint az index 2-voks után jelenik meg, mivel én már lájkoltam nem értem miért nem jelenik meg. Ezekszerint a probléma technikai eredetű.
2022. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#7


Arra gondolsz ,hogy nem jelent meg a százalék-mutató-karika-izé? Azt hiszem az csak akkor jelenik meg ha az értékelések összesen meghaladják a 100-at vagy 120-at, nem tudom már melyik. S ugye ,hogy ki mennyit nyom a latba azaz mennyire hasznosan értékel válaszokat azt megnézheti a “toplistás helyezések” fülnél, a lista alatt.

Pl: az 1-es kommentednél ha ráböksz akkor mutatja ,hogy van egy 30% és egy 93% zöld (ez így 123). A 93-as az enyém tehát a 30-as a Kérdezőjé. Ha te is értékelted a válaszom akkor gondolom a tiéd max 89-90 vagy annál kevesebb (ha 120 kell kijöjjön).

2022. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
8-köszi, össze kell adni a beszámíthatóságainkat szúúúúper! persze hogy nem vagyok 100-as, az asszony is ezt mondja. Én vagyok a hibás mert meg szeretném érteni a világot pedig a világnak semmi értelme.
2022. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Én vagyok a hibás mert meg szeretném érteni a világot pedig a világnak semmi értelme.”


Ezt nem tudom mennyire szántad poénnak, de kb leírtad egy mondatban az egész emberi történelem eddigi összes filozófiai (és esetleg természettudományos) próbálkozását az élet és a világ értelmének keresésére. Megannyi nagy koponya tette fel az életét ezen kérdések feszegetésére s eddig mégis a legjobb válasz annyi volt ,hogy 42…

2022. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!