Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ilyen kövek növelik a víz...

Az ilyen kövek növelik a víz keménységét?

Figyelt kérdés

[link]

Nem tudom mi a megnevezése.

A képen látható kő növelné az akváriumban a víz keménységét?


2022. dec. 2. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én nem igazán értek hozzá, de ha akváriumod van akkor menj be egy olyan boltba ahol ezzel foglalkoznak és ott az eladó valószínűleg pontosabban meg tudja mondani, hogy mit kellene beleraknod vagy ha van valami elképzelésed, hogy mit szeretnél akkor ő meg fogja tudni mondani, hogy az úgy működik-e

2022. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

cseppents rá egy kis ecetet, és ha pezseg, akkor ne tedd be az akváriumba, mert keményíteni fogja a vizet, ugyanis kalciumvegyületek oldódnak ki belőle.

Szerintem, ha jól látom, ez nem is kő, hanem talán valami korall-szerűség, nem? Ennek csak kifejezetten kemény vizes akváriumnál van helye.

2022. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Ezt egy képből hogyan lehetne megállapítani?

Szerzel vízkeménység mérőt és megméred a vizet előtte és utána.

Amúgy ez pontosabban egy spagettikő és valószínű növeli, de hogy mennyire azt találd ki te.

2022. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#1


Nem jó ötlet az eladókhoz fordulni tanácsért. Akinek nem inge… nyilván nem mind ilyen, de az eladók általában vagy nem értenek hozza s ezért hülyeséget beszélnek vagy értenek hozza s pont ezért átvágnak.


Őszintén eddig nem nagyon találkoztam ezzel a spagetti kővel de tényleg annak néz ki. Elvileg “enyhén meszes”, tehát valamennyire keményíteni fogja a vizet. Szerintem alapból keményvizes aksikba (afrikai sügéres, elevenszülős stb) elmegy, máshova nem érdemes rakni.

2022. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ránézésre abszolút mészkőnek látszik, tehát elvileg igen.


Gyakorlatilag meg inkább lágy vízben, aminek savasabb a kémhatása, oldódik ki a mész, ha alapból kemény csapvízbe rakod, ott nem tud olyan intenzíven oldódni.

A másik ami ránézésre nekem kicsit aggasztó, az a színe.

Nem vagyok geológus, közöm nincs hozzá, de ezek általában nem véletlenül ilyen rozsda színűek. Konkrétan azért is lehet ilyen a színe, mert ez tényleg lehet rozsda. Ugyanis egy kőzetnek is lehet magas a vas(érc) tartalma.

Hogy ez mit befolyásolna egy akváriumban nem tudom, de a keményítés mellett erre a jelenségre is figyelnék.

2022. dec. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!