Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a halamnak a baja,...

Mi lehet a halamnak a baja, ha nagyon gyorsan “lélegzik”?

Figyelt kérdés

Az egyik halam ma este a víz alján volt, nagyon gyorsan mozogtak a kopoltyúi és hosszú fehér volt a széklete ( egyéb hasvízkórra utaló jelet nem láttam rajta )


60 literes aksi,

4 hím

és hét nősténnyel, plusz 5 kicsivel ( 2 hím 3 nőstény )


levegőztető megy mindig


2022. dec. 4. 21:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy amikor adok nekik kaját akkor megeszi
2022. dec. 4. 21:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl kicsi akksi, túl sok hal. Részleges vizcserét végeznék azonnal. Szűrés milyen?
2022. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bélgyulladás. Mivel etetsz?
2022. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szűrő az mindig megy, kicsik majd el lesznek ajándékozva ha egy kicsit nagyobbak lesznek,

száraz tubifexet és tápot adok nekik

2022. dec. 5. 07:10
 5/8 anonim ***** válasza:
A száraz tubifexről nincs infóm, A lemezes táp nekem is okozott már megbetegedést, a granulátumokat csak kiegészítésként szokás adni. A táp fajtája? összetétele? gyártási éve? tárolása? köszi!
2022. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, de most már jól néz ki a halacska lehet, hogy nem is volt rosszul csak én láttam úgy
2022. dec. 5. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:

"pesszimista=jólértesült optimista"


Murphy

2022. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Minden esetre nem árthat egy picit nagyobb vízcsere, legfeljebb 50%. Utána mehet heti 2x 15-30% míg rendeződnek a dolgok.

Koplaljanak kicsit, egyelőre elég ha 2-3 naponta esznek egy keveset de az “rendes” kaja legyen, pl: fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, vízibolha, cyclops stb. Illetve puhára főtt/ forrázott zöldségek mint uborka, cukkini, spenót, tök s dinnye héja, sárgarépa stb. Tápot csak néha, kiegészítésnek. A tubifex és a vörös szúnyoglárva kerülendő, veszélyesek lehetnek. Bár nem kimondottan a szárított, de az amúgy sem a legjobb.

Maradékot ne hagyj állni, amit biztos nem esznek meg mindig vedd ki.


Na meg írj részletesebben, pl: milyen szűrés, milyen halak (gondolom valamilyen elevenszülőkről van szó, de melyik?), vízcserék mikor mennyi, növényzet stb-stb.

Ahogy korábban írták valószínüleg túltelepítve van az aksi plusz bélgyulladásra utalhat a fehér széklet, ezért indokolt a nagyobb/ sűrűbb vízcsere s koplaltatás.

2022. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!