Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell tartani az almacsi...

Hogyan kell tartani az almacsigát?

Figyelt kérdés
csak halakkal lehet tartani vagy magában is?kell neki levegőztető vagy ilyesmi?/csak normális válaszokat/
2010. okt. 1. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Halakkal is lehet együtt tartani, vannak olyan halak is, amik egyedül csipkelődnek, pl a guppy, de mellettük megtanulják a csápjukat behúzni.Az én csigáimnak van levegőztetője, de vannak benne halak is.A fűtés is a halak miatt van, de a csigáknál is van egy átlag hőmérséklet, ahol jól érzik magukat, ha alacsony a hőmérséklet, akkor lelassulnak.

Nálam rák is van az akváriumba, de vele is jól elvan.

A www.akvaklub.hu honlapon sok minden van, pl almacsigákkal kapcsolatba, de halakkal meg egyéb állatokkal is tudnak tapasztalatot adni.:D

Nekem jó sokáig nem volt sem levegőztetőm sem fűtés, de nem volt semmi bajuk, csak sűrűn cseréltem a vizet, hetente 1/3 vízcsere, illetve, amikor hideebb volt a víz, akkor egy kis meleg vízet tettem bele, s figyeltem, hogy a hőmérséklet ne legyen nagyon alacsony.

2010. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszy
2010. okt. 1. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Halak nélkül is lehet tartani, a hőmérsékletre kell kicsit jobban ügyelni, levegőztető nem szükséges szűrő viszont már ajánlott, de ha odafigyelsz rájuk ezt is mellőzheted.

Forrázott zöldségekkel etesd, a többit meg majd elolvasod!

2010. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. okt. 1. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Kell nekik szűrő, vagy levegő, meg sok növény ami jó algás :)


Pl a barátom akváriuma úgy 1 hónapig állt az ablak mellett, szűrő ment benne, meg van benne sok növény is, és aztán elég durván barna algás lett az egész.


Ezért kapott 4db almacsigát, meg 1db törpe szívóharcsát, és ezek így együtt 2 nap alatt olyan tisztára nyalták az akvárium üvegét, plusz az összes növényt, hogy most ragyog az egész akvárium, nagyon szép tiszta.


De ha nekik elég alga, akkor lehet venni állatkereskedésben kis zacskóban alga kaját, és azt dobálni néha a vízbe.

2010. okt. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bocs, elírtam:

Szóval ha nincs nekik elég alga, akkor dobálni algakaját.

2010. okt. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!