Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növény fertőtlenítése?

Növény fertőtlenítése?

Figyelt kérdés

Mivel lehet lefertőtleníteni az újonnan vásárolt akváriumi növényeket?

Már harmadjára vettem olyan növényt ami tele volt szitakötő lárvákkal. Mindegy hogyan mosogatom, karanténozom, ezek a sunyi kis dögök megbújnak.


2022. dec. 26. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

-Jó helyről kell venni, mert az olcsó hiába az, ha több kárt csinál, mint hasznot.

-10%-os hypo-s oldatba, vagy neomagnolos vízben át lehet öblíteni, attól függően az áztatás időtartamát, mennyire kényes a növény.

Mondjuk egy gyengébb átokhínár valószínűleg hamarabb pusztul el, mint egy lárva, vagy csigapete... Egy kemény levelű anubias kibírja.

2022. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az egyik hely pl a greenaqua volt. Tehát nem a legolcsóbb helyekről vettem. A többi pedig növény termesztők voltak


Köszi a tippet, kipróbálom majd a hypos oldatot

2022. dec. 26. 12:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig G.A-val nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak.


Emellett ők aránylag elérhetőek meg normálisak szoktak lenni, szóval ha ez visszatérő jelenség, mindenképpen jelezni kéne feléjük a problémát, ha már szeretik magukat az ország legelitebb növény kereskedésének mondani.

Nem mellesleg az áraik is azért olyanok, hogy ez ne fordulhasson elő.

A Victoriaregia-ról szoktam még rendelni, csak nem télen.

2022. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!