Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartsak 54...

Milyen halat tartsak 54 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 54 literes aksim, ültettem bele növényeket, a vízet kezeltem, már csak várom az érését. Azt szeretném kérdezni, milyen halakat érdemes bele venni guppik mellé? Tudnék esetleg tartani mellette más fajt? Bármilyet. Csigát, törpe harcsát, nano halakat (szeretnék fajta neveket is kérni hozzájuk)stb. A guppik születésére és a kicsik fejlődéséhez már van egy kisebb méretű akváriumom, a túlszaporodás elkerülése érdekében. Minden választ nagyon szépen köszönök!


+Elvetemült kérdés, de ha kialakítok egy kis szárazföldi részt az akvárium tetején, törpe tarisznyarák is játszhat? Találtam egy oldalt ahol azt írták a tenyésztők hogy a lila párduc tarisznyarák édes vízben jól érzi magát de nem találtam pontos infókat.60cm hosszú az aksi. Inkább kérdezek mielőtt hülyeségeket csinálok! A nemleges választ is természetesen elfogadom, azt akarom hogy jól érezzék magukat az állataim, nem szeretnék hal Auschwitzet üzemeltetni. :)



2022. dec. 27. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

Ragadozó halat, rákot guppi mellé ne.


Csiga, alganyaló meget bele és betta.

Túlszaporodás ellen jó a 2. Akvárium, de meget egy vitorlás hal esetleg, ami megeszi a szaporulatot lévén, hogy sügér. De a nagyobb guppikat nem bántja.

2022. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rosszlovas ***** válasza:
71%

Úristen, hogy mehetne már VITORLÁS egy 54 literes akváriumba? 160 litertől mehet...

Ha az alganyaló nálad Ancistrus, az meg 90-től.

Betta sem jó, ha már lesznek guppik, egy bettának VAGY 6-8 hím guppinak és mellé kb. 6 db kis méretű talajlakónak elég max ez a hely, HA jó a szűrésed. Milyen szűrőd van?

Kérdező, diszhal.info oldalt olvasgasd, ott sok hasznos infót találsz.

2022. dec. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a vitorlás halon én is csodálkoztam. Sajnos nem tudom a szűrő márkáját, a dobozát sajnos eláztattam és ki kellett dobnom. Ezt a szűrőt gyengének érzem,azt terveztem veszek egy Eheim Aqua 160 belső sarokszűrőt, járatom a kettőt együtt 2 hétig és utána veszek bele halakat. Szerinted ez a szűrő megfelelő egy 54l akváriumban?
2022. dec. 28. 10:36
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A 2-es Rosszlovas válaszolónak igaza van. Guppi mellé nem való betta, vitorlás pláne nem főleg 54 literesbe. Szerintem a tarisznyarák is felejtős, biztonságosabb halaktól külön tartani. Esetleg nagyobb akvában lehet próbálkozni olyasmivel amit kitaláltál (paludárium, ripárium stb kifejezésekre keress rá).


Igen, kistestű talajlakók mehetnek, pl: ismertebbek közül panda harcsa. Ha lágyabb vízzel dolgozol akkor törpe cory (pygme cory), törpe foltos (C. habrosus) ilyesmik is szóba jöhetnek.

Vagy ha nem kimondottan lágy vizes akkor más, hasonló halak mint mondjuk plattik vagy endler guppik. Viszont csak hímeket ajánlanék. Azt nem tudom a külön nevelőakvárium miben fog segíteni a túlszaporulat elkerülésében. Mármint a fő akvában így tényleg nem pesz túlszaporodás, de attól még ott lesz az a tömérdek mennyiségű ivadék. Ráadásul mivel külön szeded őket így több marad életben mintha hagynád a nagyok közt.

Nanohalakból nem mindegyiket ajánlom. Mármint nem lehetetlen együtt tartani de azok általában a lágy vizet szeretik, a guppi meg nem kimondottan lágyvizes hal, szerintem kicsit kilógna. Na meg sokuk ázsiai, főleg emiatt is egyikük kilógna a sorból (a korábban említett cory-k még elmennek, főleg endlerekkel passzolnának jobban). Akkor már inkább endler guppi és nanohalak (dél amerikaiak mint mondjuk a parázslazac, rubinlazac, ilyesmik) valamivel találóbb párosítás.


Kicsit össze-vissza írtam. Szóval sima szivárványos guppi mellé –mert gondolom olyanod van– elsősorban nem lágyvizes halak (pl: plattik, egyes cory-k stb, esetleg endler). Endler guppi mellé jobban passzolnak a lágyabb vizet szerető halak (pl: dél amerikai nanohalak, legyen az akár pontylazac akár harcsa).


Az említett szűrő szerintem jó lesz. Persze ha nagyobbat veszel sem vész kárba, de a 160-as is megfelelő. Túl sok hal amúgy sem mehet ekkora helyre, szóval bőven jó lesz az.

2022. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket! Még nincs hal az akváriumban. Első és legfontosabb hogy a felszerelés és a víz is készen álljon. Hím halakat fogok venni, a kis akvárium meg jó lesz ha valakit (reméljük nem lesz ilyen) el kell különíteni! :)
2022. dec. 28. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Galaxy razbóra
2022. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!