Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Találkozott már valaki hasonló...

Találkozott már valaki hasonló betegséggel? Mi lehet ez, és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

2 hete az elevenszülő halaim (szifó, guppi) közül páran étvágytalanok lettek és gyakran vakaróztak. Néha a páncélos harcsák közül is vakarózott pár, ezért megemeltem a hőfokot 30°C-ra, 1 evőkanál jódozatlan sót adtam 10l-enként a vízükhöz, valamint parakill turbóval kezeltem őket 2napon át, naponta 15ml- 240l vízhez.


Mivel 1 hét elteltével nem láttam javulást (igaz romlást sem), azért az elkülönített halakat külön-külön 15g/l koncentrációjú sófürdőbe raktam egy fél órára.


1 hét után a parakill kezelést megismételtem.


Azóta se újabb megbetegedés, se javulás a már megbetegedett halak állapotában. Halak nem mozognak, nem esznek.


Eddig még nem találkoztam ilyen betegséggel. Van ötletetek, hogy mi lehet és hogyan lehet kezelni?



#akvárium #halbetegség #díszhal #sófürdő #díszhal kezelése #akvariztia
2022. dec. 31. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A parazita fertőzést sikerült leküzdened, a gyógyszer mellékhatása idegkárosodást okozott.
2022. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a gyors választ!

Sehol nem olvastam, hogy a parakill turbó-nek ilyen mellékhatásai lennének.

Tapasztaltál hasonlót?


Azoknál a halaknál, amelyek nem produkáltak a kezelés előtt tüneteket, nem tapasztalok hasonlót. Persze lehet, hogy az eleve legyengült halaknál jelentkezhet ilyen mellékhatás.


Más ötlet esetleg?

2022. dec. 31. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Tapasztalatból írtam.

Ha jól értem elkülönítetted a beteg halakat ami nagyon helyes, sose gyógyszerezz az akvában. Akkor miért érte volna károsodás a tünetmenteseket?

2022. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A súlyosabb eseteket elkülönítettem, de mivel a többi halon is láttam kisebb tüneteket, két adagban 2 nap alatt a akváriumba is raktam.

Az akváriumban lévő ivadékok egy része nem viselte jól. :(


Közben némi javulás már látható a súlyos eseteken. Elkezdtek úszni és már a táplálékot is felveszik, bár többnyire még visszaköpik.


Mivel érdemes etetni ilyenkor?

2023. jan. 3. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Most egy gyógytáp ismeretű témaszakértő kéne de valaki korlátozza a szólásszabadságát.

A szűrő alapú akva egy 3-lábú asztal ami látszólag stabil de mindig akkor borul fel amikor a sör ki van nyitva, aztán szedheted ki a szálkákat a nyelvedből.

+1 láb: a "Vödör mocsár". Nincs az a beteg hal amiben ne keltene érdeklődést a tenyésztett élő plankton látványa. Az alga elleni harc tüzérsége a hínárfélék mindig készenlétben várakoznak a bevetésre, a megroggyant növényzet nem a kukában végzi hanem visszanyerhető, a békalencse szinte minden hal számára kiváló kiegészítő táplálék. A június végi vizivilág látványa januárban kiváló depresszióűző, érdekessége, nehézségi foka vetekszik az akvakertészettel, és állatkínzás mentes komoly tanulságok megfigyelésére ad lehetőséget.

2023. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!