Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a kis polcos szekrény...

Ez a kis polcos szekrény vajon elbírná az akváriumomat?

Figyelt kérdés

Vettem egy 37,5 literes akváriumot, ami ha nem is csurig töltöm akkor is 40kg körüli lesz szerintem. Van egy bútorom aminek a leírása 20kg-ot ír a terhelhetőségre, viszont én ennél sokkal masszívabbnak érzem, a bútorlap is vastag a tetején, mégis a számok miatt azért vannak aggályaim. Link a szekrényhez: [link]

Az akvárium maga 50x30cm,tehát a súly maga is viszonylag jól eloszlik, a széleken 12-12 centit hagyva. Mit gondoltok? El fofja bírni hosszabb távon, nem kell félnem hogy meghajlik és összeszakad, vagy mindenképpen erősítsek a szekrényen/ruházzak be egy másikra?



2023. jan. 5. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A préselt pozdorjalapnak (mint ez) nagyon rossz a teherbírása.

Én olyan polcot vennék hasonló méretben ami tömör fa vagy legalábbis rétegelt lemez.

2023. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én erősítenék mindenképpen vagy egy masszívabb bútort vennék. Az akvárium már üresen is nyom pár kilót, plusz gondolom megy majd bele díszkavics, dísz, bújkáló, levegőszűrő, melegítő, stb. Lesz az 45 kiló felett is a végére.
2023. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha húsz kiló teherbírást írnak, akkor ne tegyél rá negyven kilót. Ha nem bírja el az akváriumot, és összetörik alatta, az akvárium üvegdarabjai szétvághatják a lábad! Nézd meg a csapolásokat, vagyis a bútor elemei hogyan vannak egymáshoz rögzítve. Nézz széjjel, használt bútor boltosoknál, ott olcsóbban is kaphatsz masszívabb polcot./FG
2023. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én amondó vagyok, hogy látok egy nagyobb statikai gondot: ez a polcot rögzíteni kell a falhoz, hogy ne billenhessen előre... A terhelhetőség fokozása egy kis barkácsmunkával megoldható: veszel egy 3x20x20-as laposvasat vagy 20x20-as vas zártszelvényt, de végső soron 30x30-as fenyő léc is megteszi, aminek a két végét még az összeszerelés előtt beilleszted a két oldallap felső részének közepén kialakított befogadó részbe és akkor ez a betét alulról megfelelően alátámasztja a fedlapot.

Lenne egy utolsó meglátásom: döntsd el, hogy milyen magasságból fogod szemlélni az akváriumot. A polc ugyanis meglehetősen alacsony, tehát normál emberi magasságot feltételezve, ha állsz, akkor félfelülről tudod nézni az akváriumot, pedig a legjobb látvány akkor biztosítható, ha szemmagasságban van.

2023. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném rá!!
2023. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig lehet, hogy bírná de nem hiszem, hogy sok idő kellene, hogy összerogyjon.
2023. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem ezt a kérdést.. Könyvespolc! Meg van adva, 20 kg a terhelhetőség. Miért nem egyértelmű, hogy dupla súllyal nem kéne terhelni, mert összedől, mint a kártyavár?! Ha ráteszed, a szekrényt és az akváriumot is cseszheted.
2023. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Vegyél erősebb polcot.
2023. jan. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Barnabas333 ***** válasza:
Ha be teszel középre egy polclapot erősítésnek akkor lehet nem lesz gond. Nekem az 54 litere akváriumom egy 2007es laparaszerelt Auchanos kómodón van lassan másfél éve semmi gond, igaz annak a teteje még nagyon masszív vagy 25mm-s bútorlap, mostanában meg csak 18mm-t gyártanak. Plusz mivel 3 ajtós eleve 3 függőleges rész tarja nem kettő.
2023. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barnabas333 ***** válasza:
De mindenképp tegyél polifoam matracot vagy 1-2 cm-s hungarocellt az akvárium és a bútorlap közé, de gondolom ezt tudod.
2023. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!