Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fűzfaág akváriumba? Hogyan?

Fűzfaág akváriumba? Hogyan?

Figyelt kérdés
Olvastam ,valahol hogy fűzfaágat kell tenni az akváriumba.Milyet hogyan mi a menete ?
2010. okt. 2. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem kell, de nagyon dekoratív és ha vannak harcsáid, akkor ajánlott. Én fűzfaágat még nem használtam, szőlőtőkém van. Annak az a menete, hogy egy kiszáradt ágat letisztítasz drótkefével, kifőzöd sós vízben (15-20 perc), majd kb. 1-másfél hónapig áztatod, 1-2 naponta vízcserével. Addig, amíg el nem merül és már nem ereszti annyira a színét. Szerintem fűzfával ugyan ez eljátszható, kemény fa, tartós a vízben is. De boltban is vehetsz vasfát, azt nem kell ennyi ideig előkészíteni.
2010. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szőlőtőkém nincs ,fűzfa meg az udvarba .algázónak gondoltam,de akkor megnézem a vasfát mennyibe kerül.

2010. okt. 2. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan 3-4000 Ft körül mérettől függően, de drágábban is van, ha nem jó helyen veszed.
2010. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
elég húzós az ára:(
2010. okt. 3. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, akkor előkészített szőlőtőkét esetleg tudok adni, van feleslegbe, csak írj egy privit. Ha nem, akkor próbáld ki a fűzfát, biztos jó lesz.
2010. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem Pesti vagyok ,de azért köszi .
2010. okt. 3. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Én simán beledobáltam akváriumba, amiket barátom szüleinek a telkén találtam, jobb kinézetű faágakat.

Ilyen kiszáradt fákat amiket még nyáron levágtak, aztán azóta ott száradt kint a kertben félredobva.


Én le se mostam, de hát nem volt koszos, az eső már lemosta. (a kerti tóban se mossa le senki a faágat ami beleesik).


A halak nem szóltak, jól vannak, semmi bajuk, sőt az alganyaló rá is cuppant. Már így van az akváriumban 2 hónapja, és az ág az első héten le is süllyedt.


Persze attól te még kifőzheted, ha van hozzá kedved.

2010. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!