Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium újraindítása után...

Akvárium újraindítása után halaim elpusztultak mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

60 literes akváriumban guppy es egy algaevő volt tartva nagyon szépen el voltak szaporodtak kaptam az egyik ismerősömtől egy olyan növényt ami a talajon van de nincs gyökere nevét nem tudom lényeg a lényeg hogy utana rá 2 napra el kezdtem fel fedezni ilyen kis csúszó férget egyre többet

Kiderült Planária ezáltal ujra indítottam az kavariumot szépen ki lett takarítva kapott új talajt szűrőt növényeket is pihentetve volt a víz és utána lettek bele rakva a halak és pár nap lezajlása alatt napi szinten pusztult el hal folyamatosan feljöttek az akvárium sarkában és nem mentek onnan sehova egy kupacban voltak és most már elértük azt a szintet hogy már sajnos egy darab hal sincs már az akváriumban a növények szépen fejlődnek ennek tudatában sem értem hogy mi volt a probléma?



2023. jan. 14. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor feljönnek a halak a víz tetejére, akkor valami komoly gond van a vízzel: kevés az oxigén vagy sok az ammónia. Ilyenkor 50% vízcsere - azonnal.

Utólag már nehéz megmondani mi lehetett a gond. Máskor várj legalább 10 napot az újraindíttással, illetve figyeld rendszeresen mi történik az akiban és cserélj vizet.

2023. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű ammónia mérgezés.

Biológiai szűrésről/egyensúlyról hallottál már?

2023. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Szerintem is esélyesen ammóniamérgezés. Hiába ,hogy elméletben csak újraindítottad mert ha mindenből újat vettél (talaj, szűrő) akkor új akváriumnak számít. 0 biológiai egyensúly de halak már vannak benne. Felgyűlt az ammónia, nem volt ami tovább bontsa. Legközelebb ha így jársz akkor kb 2 naponta mehet 30-50% vízcsere 4-5 hétig, majd fokozatosan át lehet áll i kisebb vízcserére. Illetve nem árt karanténozni az új növényeket s halakat legalább 2 hétig ,hogy legalább a behurcolható nyavalyák egy részét időben kiszűrd.
2023. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" Legközelebb ha így jársz akkor kb 2 naponta mehet 30-50% vízcsere 4-5 hétig,"


2-es vagyok.


Plusz egy hét koplaltatás, ne legyen semmi a vízben, ami rohadhat, mert nincs ami lebontsa.

1 hét után lehet negyed, majd fél adag kajákkal nagyon lassan, 3-4 hét alatt visszaállni a normális mennyiségű etetésre.


Amúgy meg ezen kívül totál sötétben tapogatózás van mindkét oldalról, a víz terhelésével, és a biológiai lebontással kapcsolatban is.

Mivel a halak fajtája kiderült, de a létszámuk nem!

Mint ahogy a szűrő kapacitása, hasznos térfogata sem!


Így még beért szűrővel se garantálható semmi.

2023. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#4


Igazad van, az etetés részét elfelejtettem 👍

Meg az aggályaid is teljesen jogosak, jobbára csak reménykedni lehet ,hogy minden passzol. Vagy legalább működőképes kategória.

2023. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10 db hal volt benne a szűrő 400 liter / óra
2023. jan. 14. 17:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék bele megint halakat akkor ezt a vizet ami benne van az maradhat?! Haggyam pihenni?
2023. jan. 14. 17:23
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Oké ,hogy 400 l/h a szűrő, de mi a neve/ márka/ típus? Mert lehet az akárhány l/h-ás ha esetleg túl kicsi szivacsa van s emiatt annyi hal mehetne bele mint máskor egy 30-40 literesbe.


Másfelől most még ne rakj bele halat. Várj legalább 4 hetet vagy többet (feltéve ha a szűrő is rendben van, majd meglátjuk). Addig is olvasgass sokat, például ezeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Majd meglátjuk hogyan tovább. Egyelőre a lényeg ,hogy amennyiben minden rendben van úgy kialakítani egy viszonylag stabil rendszert ami képes lesz halak befogadására is.

2023. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!