Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy ivarérett hím,illetve...

P.Dominik02 kérdése:

Van egy ivarérett hím,illetve egy ivarérett nőstény ancim egy 240 literes akváriumban.Nem nagyon találják meg egymást.. Több évesek.Szaporítani szeretném őket.Külön tegyem őket egy kisebb akváriumba bújókkal?Tanácsokat szívesen fogadok!

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Külön tegyem őket.
Hagyjam a helyükön őket.
6 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Felelős állattartó nem szaporít semmilyen állatot.
2023. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az akvárium nem túl nagy ezek meg nagyon szaporák. Jobban jársz ha nem is szaporodnak. Én 2-vel indultam és 23 lett belőle egy év alatt... Aztán vettem egy harcsát ami fékentartotta a szaporulatot.

De amúgy azért nem szaporodik a tied valószínűleg, mert nincs neki biztonságos hely ahol a kicsiket neveli.

2023. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
57%

#2


“Hát az akvárium nem túl nagy”


Nem túl nagy? Mármint azért 240 liter emberes méret 2 ancinak, de gondolom bőséges s folyamatos szaporulattal együtt érted. Igen, úgy idővel gondot okozhatnak.

Egyébként én azt ajánlom ,hogy ha van egy konkrét tenyésztési terved akkor rakd külön, kisebb, számukra a szaporodásra kialakított akváriumba. Ha nincs egy épkézláb terved akkor hagyd, ne erőltesd. Majd lesz ami lesz, ha lesz. Ahogy a 2-es is meg az első bekezdésben én is rámutattam a szaporulat könnyen gondot okozhat ha nincs terv. Szóval egy részből még jó is ,hogy nem szaporodnak.

2023. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 nem értem a lényegét,miért nyilvánkozol meg,mikor nem tudsz hozzászólni értelmesen a témához..De ügyes vagy nagyon!Jár a keksz!
2023. febr. 2. 22:50
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 3 db nagyobb búvóhely is van.Abból 1 sötét,illetve teljesen az igényeikhez van igazítva.Az a problémám,hogy nem találkoznak össze az akváriumban csak ritkán..

Viszont ha találkoznak,akkor a hím megy szorosan a nőstény után

2023. febr. 2. 22:53
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm az építő jellegű kommentet!Igen,van tervem a szaporításukkal kapcsolatban.Különtehetem őket egy kisebb akváriumba?Nem fogja őket ez nagyon megzavarni?
2023. febr. 2. 22:54
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én mikor ancikat mozgattam egyik akvából másikba (nem feltétlenül szaporítás miatt hanem úgy egyébként) akkor vittem a régi barlangjával együtt. Vagy az új helyen hasonló bújót csináltam, hasonló helyen elhelyezve. Így látszólag hamar feltalálták magukat, annyival kevesebb volt az új dolog. De egyébként az új helyre rakás mindig “megzavarja” őket, mint ahogy a többi halat is. Ez ilyen, kell némi idő ,hogy megszokják, kiismerjék az új helyet. Ráadásul az anci territoriális tehát egy új környezetben nem meglepő ha kicsit jobban megszeppen mint egy átlag vízközt úszó faj.

Szerintem ha megvannak a tervek akkor rakd külön. Erre jó akár egy standard 54 literes is, elvégre a szülők nem maradnak végleg, a kicsik sem ott élik le az életüket stb. Gondolom az ilyeneket ,hogy jó vízminőség, egészséges kaja stb nem kell mondanom. Sok sikert :)

2023. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy megtalálják egymást, ez nem jelenthet gondot.
2023. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!