Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 108l akváriumba milyen halakat...

108l akváriumba milyen halakat tehetek?

Figyelt kérdés

Még nincs szűrőm, se halam. Az akvárium össze sincs rakva, csak fejben próbálom eltervezni hogy lenne jó az egész. Régóta szeretnék Bettát (hím) esetleg 108l már lehet mellé 2 nőstényt rakni? Ha nem, akkor milyen halat tehetek mellé és mennyit? Egyszerűbb halakra gondoltam akik nem pompáznak 1000 színben,főképp azért, hogy a betta ne kapjon tőlük agyvérzést,emellett nekem tetszik az az összeállítás ,hogy a hím sziámi a legszínesebb az akváriumban,ő az akvárium "királya".Természetesen sok növénnyel, bújóval.

Mellettük még szeretnék egy Ancit, azt olvastam nekik 90l-től kezdődik a tartásuk, tehetem őt Bettás akváriumba? Esetleg valamilyen garnéla? Külső szűrőt fogok venni természetesen, és tisztában vagyok vele hogy 4 hétig üresen kell járatni az akváriumot, be kell állítani a vízet (nálunk sajnos kemény a víz de megoldható a lágyítás).



2023. febr. 4. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Hány akvarista könyvet olvastál már el ?
2023. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért mert nagy vonalakban feltettem egy kérdést az nem azt jelenti hogy semmi olvasás vagy utánanézés nélkül állok neki akváriumozni. Egyszerűen csak megkérdeztem hogy 108l lehet-e már hím betta mellé nőstényeket tenni, vagy ha nem akkor milyen más, nem színes halat vehetek mellé.(tisztában vagyok vele hogy megkérdeznék milyen a szűrés,de azt még nem vettem).Egyszerűen csak ötletelek milyen halakat tartsak, és ha már kitaláltam mit szeretnék tartani, úgy állítom/rendezem be az akváriumot.
2023. febr. 4. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy nagy piros pont amiért előbb kérdezel és nem a vásárlással kezdted.

Akvaguru.hu és greenaqua.hu okdalak elsősorban instant elérhető információkért. Minden mindennel összefügg, eszméletlen bonyolult rendszer, amit elég nehéz jól összeállítani.

2023. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bettát fixnek vesszük akkor az ő igényeit írd fel egy lapra és az ajánlott oldalakon keress azonos igényű békés halakat.
2023. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előtte szólókhoz nagy pacsi, jól csinálod a dolgokat 🤗

Én ezeket az oldalakat ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Ekkora helyen már megoldható a nőstényekkel tartás, de én nem ajánlom. Biztonságosabb külön tartani, na meg eleve ha nem szeretnél tenyésztésbe fogni felesleges ilyesmivel próbálkozni (bár olyankor is rendszerint csak ideiglenesen vannak összerakva, amíg tart a párzás).


Társhalaknak elsősorban talajlakók jók. Ancival is tartható, de helyileg jobban passzolnak a Pangio csíkfélék, pl: csokicsík, párduccsík stb. Mondjuk úgy legfeljebb 6-8.


Ekkora helyre mehetnek vízközt úszók is. Én rendszerint az ékfoltos razbórát ajánlom. Kicsi de nem túl kicsi, békés természetű, visszafogottabb megjelenésű stb. Még a vörös karcsú díszmárna is szóba jöhet. Mindkettő nagyon könnyen beszerezhető és tartható faj.

Bármelyiket választod legyen minimum 8-10.


Garnélákat nem ajánlom. Van amelyik betta megtűri a kicsiket is, van amelyik még a nagyokban is kárt tesz. A többi hallal is kb ez a helyzet. Lutri :/ Esetleg ha ők lesznek legelsőnek betelepítve, rá egy hétre más halak majd legutoljára a betta akkor talán megmaradnak.


Természetesen legyen sűrű növényzet, főleg a felszín közelében (úszó növények illetve olyanok amik felérnek a felszínig). Az előtérben lehet alacsonyabb növényzet, szabad úszótér a rajhalaknak. Meg ne felejtsd el fedni az akvát, a betták könnyen megfázhatnak. Hőfok legyen 26-28 körül. Nagyon gyenge áramlás legyen mert rossz úszók stb-stb.

2023. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 😊❤
2023. febr. 4. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha tudsz olvasni és jó a szövegértésed is,akkor rájöhettél arra, hogy a betta hímek területvédők és minden halat elüldöznek a felségterületüktől. A nőstényeket is. Csak ivarzáskor engednek oda 1 nőstényt, de ikrázás után őt is elkergetik. Ha a nőstény nem tud elmenekülni sűrű növényzetbe, akkor akár őt is megölhetik, halálra harapdálhatják. A betta kifejezetten magas hőmérsékletű vizet kedvel, ezért nagyon kevés más halfaj képes vele egy medencében meglenni.
2023. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tudok olvasni és értelmezni a szöveget. Lehet neked sem ártana többet olvasnod, hiszen a betta társírható más halakkal,több helyen olvastam hogy egy bizonyos akvárium méter fölött pedig lehet őket együtt tartani (egy hímre két nőstény).Nyilván benne van a pakliban hogy kergetik egymást(amire egyébként van külön akváriumom, szóval el tudom őket különíteni),ezért is kértem hogy ha van ötletetek írjatok más hal fajokat.Az pedig hogy letámadsz egy idegen embert és ledegradálod, mert feltett egy kérdést az a saját szegénységi bizonyítványod. Akkor még megérteném ha úgy állsz belém hogy már megvannak a halak, de így... Kérlek ha ennyire szúrja a szememdet hogy én mit csinálok, akkor ne nézegesd a kérdésemet, köszönöm! 😊
2023. febr. 4. 16:07
 9/9 A kérdező kommentje:
*méret
2023. febr. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!