Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Corydoras ikra összeszedése?

Corydoras ikra összeszedése?

Figyelt kérdés

Az akvárium üvegére ikráztak. Hogyan lehetne összeszedni, anélkül hogy megsérülnének?

A többi akvárium lakó szerintem meg fogja enni, ha otthagyom őket.


2023. márc. 13. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy ne sérüljenek meg, szt. sehogy.
2023. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon Nagyon precíz pici "kaparó" eszközzel. Viszont annak az esélye, hogy nem sérül meg ilyen módon az ikra, lehetetlen.
2023. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Hova? Minek? Mit kezdenél vele?


Ne haragudj meg a feltételezésért, de ha hangyányit is komolyan gondolnád a szaporítást, akkor alapból lenne, legalább egy hangyányit komoly ívató aksid.

Ennek hiányában csak egy random ikrázásra tudok gondolni, ami egy magyar csapvízben, nyilvánvalóan nem lehet sikeres.

Tehát ha lenne hova összeszedni az ikrákat, akkor alapból oda ikráztak volna a halak, mivel ezt a vizet, hetekkel az ikrázás előtt be kell állítani (kémhatását, stb)

Szóval mit kezdenél az ikrákkal?

2023. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%
Szerintem hagyd ott. Ha komolyan szeretnéd szaporítani őket akkor ennél komolyabb előkészületek kellenek (ahogy arra a 3-as is rámutatott). Egyébként ha olyanok a körülmények ,hogy képesek és alkalom adtán akarnak szaporodni akkor fognak is. Ha ez nem lesz sikeres akkor majd a következő. Szóval ne búsulj, lesz még alkalmad fel-/ előkészülni ilyesmire.
2023. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálam is rendszeresen az üvegre tapasztották.

Én puszta kézzel óvatosan lefejtettem és úgy tettem át a keltető/nevelőbe.

Sterbait, juliit, adolfoit is sikerült így a közösbe leívva felnevelni.


Ha bent hagyod akkor megeszik a többiek.


Meg idejében kezdj el sórákot keltetni. Amikor elkezd felszívódni a szikzacskójuk akkor nekifoghatsz. Így mire ennének addigra pont lesz frissen kelt.

2023. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Feldugnám őket magamnak. ;)

Betenném őket egy kis akvába, levegőztetővel és csepegtetnék be xantamixet.

Ha szaporítás lenne a tervem, akkor igen, külön lennének rakva és nem merült volna fel hogy levakargatom az ikrákat az üvegről.. Elképesztő megállapítás.

A későbbiekben se fogom tudni kivenni őket, mert 400 literes az akvárium, tele van pakolva fával. Nem stresszelem a többi lakókat. Annyit nem érne az egész. Nem csapvíz van benne hanem ro víz visszasózva. Lágy víz


Külföldi facebookos csoportokban szoktam látni néha videókat, amiben büszkélkednek hogy milyen sok corydoras ikrát gyűjtöttek be. Azt hittem van a begyűjtésre valami megoldás, ha egyeseknek ilyen nagy sikerrel megy.

Valahol az írták hogy bankkártyával kéne lekaparni, körömmel, vagy fecskendővel felszívni, lefújni. Egyik se jött be


Mindegy, bent hagytam őket. Egy részre raktam be úszó májmohát, ami takar vagy 10 ikrát. Hátha lesz aki megmenekül.


A normális válaszokat köszönöm

2023. márc. 13. 20:22
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%
Nyilván le lehet kaparászni, de sérülni fognak, macera stb. Ezért jobb külön helyen intézni az ilyet s ott nem kell leszedni. Egyébként szép nagy aksi, biztos van sok búvóhely, növényzet stb szóval lehet beavatkozás nélkül is időről időre megmarad néhány. Persze a lakóktól is függ, ha valami nagyon vérmes és alapos munkát végző halakkal vannak együtt akkor nem kell a túlszaporodás miatt aggódj.
2023. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatosan rakják az ikrákat, szerencsére az algaevő elintézi, hogy csak pár napig legyen látható az akvában. Nagyon macerás lenne a tartásuk, sok mindenre kellene figyelni, kevés szabadidő mellett.
2023. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!