Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért akadnak ki többen is...

Miért akadnak ki többen is pl. fb csoportban, ha megtudják, hogy valaki génmódosított halat tart?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal én is elítélem a halak génmódosítását, egyedül azt nem értem, hogy a sok álszent ember miért van kiakadva, ha valaki vásárol pl. színes tetrát vagy dániót zebradániót. Nekem 3 éve van színes tetrás akváriumom, 15-en élnek egy 200 literes akváriumban. Egészségesek, boldogak, sosem pusztult még el egy sem. Értem én, hogy rossz dolog a génmódosítás, és legszívesebben én is tiltanám, de azok a szerencsétlen halak az üzletekben ugyanúgy megérdemlik, hogy boldog környezetben éljenek, mint a többi hal. A sok álszent miért nem tesz azért, hogy globálisan beszüntessék a halak génmódosítását? Nem azokra kell kiakadni, akik próbálnak a szerencsétlen génmódosított halaknak megfelelő otthont biztosítani, hanem alapjáraton kellene a problémát megszüntetni. Kérdezném, hogy azok, akik ellenzik az ilyen halak vásárlását mit tennének az ilyen halakkal? Megölnétek őket? Vagy mi? Mint mondtam a szerencsétlen sorsuk után ugyanannyi joguk van a boldog életre, mint a többi nem génmódosított díszhalnak.
2023. márc. 16. 09:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*színes zebradániót
2023. márc. 16. 09:36
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert ha nem lennének olyanok, mint te, akik megvásárolják a génmódosított halakat akkor nem lenne génmódosítás se, mert minek.
2023. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Olyan sosem lesz, nagyon naivnak kell lenni ahhoz, hogy ezt elhidd 2-es. Sokkal nagyobb esély lehetne arra, hogy globálisan beszüntessék kemény büntetések által. Ha sokkal nagyobb lenne a büntetés aránya, mint a halakból származó bevétel egy idő után senkinek sem érné meg. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

A kérdésemre amúgy kíváncsi lennék mi a válaszod. Ha ennyire ellenzed pl. te is mit tennél azokkal a halakkal, melyek már az üzletekben vannak borzalmas körülmények között tartva? Nem lenne emberibb ténylegesen beszüntetni mindenhol, és a meglévő halakat az utolsó darabig eladni jó helyre? Szegény szerencsétlen halak tartási körülményeit a többség ignorálja, azzal senki sem foglalkozik, hogy ők is megérdemlik az egészséges, boldog környezetet. Ők arról nem tehetnek az emberi kapzsiság miatt, hogy ez történt velük...

2023. márc. 16. 09:47
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Pedig a #2 leírta a lényeget. Ez olyan dolog, mint a kereskedésben a papagájok. 1-nek is kicsi kalitkában 8-10 madár összezárva, 0 mozgástérrel. Sajnálja az ember, de ha megveszed őket, azzal támogatod is, hogy ez elfogadható legyen és mégtöbb madár kerüljön oda. A génmódosítással ugyanez a helyzet, ha neked nincs bajod azzal, hogy génmódosított halak vannak és meg is veszed őket, akkor hol a határ? Bólogatsz majd a kutyák, macskák génmódosítására is, sőt a génmódosított emberre is? Oké, hogy az élőlény az élőlény, de pont ezzel támogatsz egy olyan dolgot, ami lavinát fog indítani és nem áll meg a halaknál.
2023. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%

Azt tisztázzuk ,hogy a génmódosítás önmagában nem rossz dolog. Olyan mint a tenyésztés (olyankor is módosulnak a gének, csak random) csak gyorsabb s jobban kontrollált.

A probléma inkább az ,hogy arra használják ,hogy természetellenes színe legyen a halaknak ami szerintem túl giccses, visszataszítóak azok a neonzöld-pink-sárga-stb halak. S az még a jobbik eset ha génmódosított halakról van szó. Sajnos előfordul ,hogy utólag színezik a halat ami neki kínzás, az ilyen halak nem is élnek sokáig s amíg élnek sem a legjobb állapotban. Azt nem tudom megmondani melyik esetből van több, színezésből vagy génmódosításból.


Szóval önmagában a génmódosítással nem is lenne bajom ha normális keretek közt zajlana. Azokat a neonszivárvány színű halakat nem tartom normálisnak. Elvégre az akvarisztika valahol a természetességről, természet iránti tiszteletről kellene szóljon. Tudom, vannak extrémebb irányzatok amik nem épp a biotóp látványra építenek, de azok sem úgy “mennek szembe a természettel” ,hogy annak az állatok lássák kárát.

Nyilván a már meglévő halakat nem kellene emiatt lejegelni. De az nem megoldás ,hogy megveszed mert akkor hoznak helyette újat hisz a vásárlással pont azt jelzed ,hogy van igény ilyen halakra. Ha pedig nagy lesz az igény akkor megindul az olcsóbb kivitelezésű tömeggyártás (színezés).

2023. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
És a génmodifikált élelmiszerekkel mi van??
2023. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Én nem akadok ki, én is vettem, mert akkor még nem tudtam, hogy az az. De ez ugyan olyan mint amikor mondja a kolléganőm, hogy miért veszek meg a Lidlben olyan chipset amit 6 kisebb műanyag zacskóba tettek még bele vagy olyan francia kekszet, ahol minden keksz még műanyag zacskókban van benne. Mert már legyártották és ott van a boltban, én akkor kezdőként nem is gondoltam volna, hogy tiltott dolgot árul a kereskedő. De az euban minden túl van tolva, sokkal tovább élnek azok a halaim, mint a többi és keresztezés miatt rengeteg olyan színű hal is van ami nincs a természeteben azon nem akad ki seki. A gömb mollyn is kiakadnak, mert egy mutációs gént vitt tovább valaki, na azok a halak nem is élnek sokáig... De ez is a vevő hiábja lenne, aki bemegy az utcáról, fogalma sincs miért olyan a gömb molly hal...
2023. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
27%

Ha nem génmódosítanák az élelmiszer alapanyagokat, azok nem tudnák követni a környezeti változásokat, így is túl nagy a kitettségük.


Magyarul ha nem módosítanák a búza génállományát, már nem ennél kenyeret,burgonyát...


Jajj, milyen szörnyű dolog ez a génmódosítás, ugye???

2023. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Én nem látom a problémát a génmódosítással.


Pár éve néhányan arról is meg voltak győződve, hogy a lombikbébiknek nincs "lelke".

Màra 30+ az első lombikbébi, láss csodát, mára hozzászoktunk a lombik programokhoz.


Visszabézve magától értetődönek látszik, hogy miért is ne rakhatnánk össze a két ivarsejret egy petricsészében.


Előbb utóbb a génmódosításra is úgy fogunk visszatekinteni, hogy miértis várnánk a véletlenre? Mennyivel jobb amikor generációkon át pározod apát a lányával, hogy elhívjad a recesszív tulajdonságokat?

Szerintem sokkal tisztább, ha beollózod a kívánt tulajdonságot és kész.

2023. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A génmódosítás minden területen veszélyes.

Ez nem álszentség, hanem racionális állásfoglalás.

Ha nem veszed, ha nincs kereslet, akkor nem eri meg nekik.

2023. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!