Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50W-os nem termosztátos fűtő...

50W-os nem termosztátos fűtő nem lesz sok 54 l-es akváriumba?

Figyelt kérdés
Szobahőmérséklethez képest kb 5-6 fokot kéne melegíteni.
2010. okt. 7. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha automata, tudod állítani a hőfokot, és kikapcsol, ha ezt elérte (bár gondolom akkor ilyen, ha termosztátos), akkor nem.

Ha nem állíthatós, csak bedugod és melegít folyamatosan, akkor nézni kell a hőmérsékletét a víznek, és ha elérte, akkor kihúzod a melegítőt a konnektorból (nem a vízből!). Egy idő után ezt ki tudod tapasztalni mennyi idő kell neki ehhez, és mennyi ideig tudja tartani azt a hőt. Ezután rátehetsz egy időkapcsolót, és beállítod megfelelően, tapasztalatok szerint.

2010. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt,h nem termosztátos,úgy értettem,h nem állítható hőfokos.Bocsi,lehet helytelen volt a megfogalmazás-kérlek nézd el nekem,nő vagyok;)

Akkor marad a hőmérő és óra kukkolás majd időzítős kapcsoló,míg be nem szerzek egy automatát.

Köszönöm a válaszodat!

2010. okt. 7. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, én olvastam félre. Azt olvastam, hogy termosztátos. :) Amúgy én is nő vagyok :)

Akkor szerintem ez a legegyszerűbb, igaz, nekünk csak automata fűtőink vannak (kb. 110 afrikai sügérünk van több akváriumban), de régen a 2 ékszerteknősömhöz (mert azok is vannak), ilyen belógatós fűtő volt, ott mindig néztem a hőfokot, és kihúztam ha elérte, visszadugtam, ha kezdett hűlni. De erre jó az időkapcsoló. :)

2010. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor a páromnak adok egy kis házit az időkapcsolóval ha hazaér.:)

110 sügér?!Mennyi aksit vad összesen?Akkor te már nagyban nyomod.:)Mióta halazol?

2010. okt. 7. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy 300 literes, egy 112 literes és 2 nevelő :)

Nem olyan rég halazunk, de elég sokat olvastunk a témában, úgyhogy elég jól megy. :)

Amúgy az időkapcsoló tök egyszerű. Van a tescoba is, mi ott vettük a legegyszerűbbet, mi világításhoz használjuk. Csak el kell tekerni a megfelelő helyre, be vannak jelölve a számok rajta. Van digitális is, az kicsit drágább, de majd valószínű beruházunk rá egyszer. :)

2010. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Fix fűtésből 20-25 W kellene, ez nagy neked.Valóban egy időkapcsolóval megoldható a probléma, ahogy a hölgy írja.Próbáljátok úgy beállítani, hogy lehetőleg este legyen kikapcsolva és nap közben fűtsön.Így némiképp még utánoztátok is, a természetes vizek esti lehűlését.A fűtést helyezzétek a szűrőből kiáramló víz útjába,vagy a porlasztó fölé, hogy mindenhol egyenlő hőmérséklet legyen.
2010. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!