Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teleszkóp szemű aranyhal...

Teleszkóp szemű aranyhal elpusztult egyik napról a másikra fura pikkely ?

Figyelt kérdés

engedjük el a rossz tartást, több száz literes akváriumba vannak tökéletes helyen úgy lett össze állítva nekik az élő világuk.

2 arany és a teleszkóp szemű volt benne, az egyik aranyhal elég nagy volt, csesztette a 2 másikat, lehetséges hogy megtámadta mondjuk az éjszaka folyamán ? semmi baj nem volt a feketével, nem volt fura a pikkelye ma ébredés után láttam, hogy furán mozog mikor oda mentem akkor fordult az oldalára, még lélegzett, de hát ... hagyjuk :/ kérdés az egészbe ez mitől lehetett ?? tényleg a nagy megtámadta vagy valami más ? így egyik pillanatról a másikra, favorit volt a fekete már több mint 1 éve vannak meg


2023. márc. 25. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem te írtad korábban hogy a fekete furcsán viselkedik?
2023. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi infó alapján csak azt tudom mondani: pech.
2023. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is tudni kellene a pontos tartási körülményeket(akva mérete, víz pH-ja, keménysége, szűrő pontos típusa, vízhőmérséklet, bla bla bla...) Ha furcsa a pikkelye és tényleg nem fél literben vannak akkor kettő ok lehet:

1. Rossz vízminőség, de ez nem olyan valószínű, feltéve, hogy van egy k*rva erős szűrőd

2. Amit mondtál, megtámadták.

Szerintem kapásból csinálj egy 40-50%-os vízcserét, az átlagnál/javasoltnál több antiklórral, ha van kéznél, lehetőleg egy kis Sera Aquatannal + szűrőbaci.

2023. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
"teleszkóp szemű"...az Égrenéző, te!
2023. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát HA tényleg eltekinthetünk a rossz vízminőség/ tartási körülmények lehetőségétől akkor tényleg kb annyi maradt ,hogy a másik megtámadta. Minden esetre jó lenne ha írnál részletesen a tartási körülményekről, kezdve Lila Csuka kérdéseivel.


#4


A 2 két külön létező variáns. A teleszkópszemű talán gyakoribb, annak csak simán “gülüszemei” vannak. Az égrenézőnek konkrétan felfele vannak fordulva a szemei.

2023. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Na, tökéletes példa a túltenyésztett halakra. Ízlések és pofonok, szerintem a teleszkópszemű még elviselhető, de az égrenéző...

Itt van még ez a szerencsétlen is: [link]

2023. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!