Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv mindenkinek!Vettem élő...

Üdv mindenkinek!Vettem élő növényt ami fán van rajta a növény neve valami ANUBIAS BARTERI VAR. NANA.Csak ezt a fajta növényt lehet így vásárolni ?Mert mást nem láttam a szaküzletbe a többi cserépbe volt Mert nekem az akvárium alján apró kövek vannak.

Figyelt kérdés
2023. márc. 27. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Sokféle nem beültetendő hanem fára vagy egyéb dekorációra kötözhető/növeszthető növény van.

Anubias fajok, Microsorium fajok, Taxiphyllum fajok, Pogostemon helferi, Aegagropila linnaei, de már Criptocoryne-t is láttam lávakőre növesztve.

2023. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Még olyan kérdésem volna ha véletlenül áramszünet lenne és nem lenne baja a halaknak ha nem menne a filter? Vagy olyankor mit kell csinálni?
2023. márc. 28. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A szűrésnek 2 feladata van. Az egyik a mechanikai szűrés ami a vízben lebegő szennyeződéseket szedi ki.

A másik a szűrőközegen megtelepedő nitrifikáló baktériumok általi munka ami a vízben jelen lévő ammóniát és nitritet (amik károsak) nitráttá alakítja (ami nem káros).

Ha egy áramszünet miatt megszűnik a keringés akkor a szűrőközegen élő baktériumtelep egy idő után elpusztul. Ahogy visszajön az áram és újraindul a keringés ezt a döglött baktérium tömeget benyomja az akvárium vizébe ami nagyon sok gondot okozhat.

Persze ez a legrosszabb forgatókönyv, főleg külső szűrők esetén fordul elő. Pár perc áramszünet nem probléma, és ennél hosszabb szerencsére ritkán fordul elő.

2023. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha mégis hosszabb ideig tartana az áramszünet?és ha belnyomná a döglött baktériumokat a vízbe akkor érdemes vízcserét csinalni?
2023. márc. 28. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy részleges vízcserét érdemes csinálni.
2023. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!